Kannattaa tilata netistä!

Anonyymi

Reilu viikko sitten tarvitsin duunista tullessa kaupasta vain maitoa ja halusin nauttia vähän viiniä illallisella kotona. Koin lopullisen herätyksen kun maitotölkki piti ostaa ensin eri kaupasta ja sitten viinitölkki erikseen Alkosta. Ei hemmetti voi olla totta sata vuotta kieltolain jälkeen!

Tilasin viiniä discandoosta tarjouksesta 7x3l 1/3 alkon hinnasta, postimaksu 18,50e ja tavara oli jätetty kotiovelle 5 päivää tilauksesta (postin valinnainen palvelu jos ei ole kotona). Verosta en ole velvollinen huolehtimaan vero.fi sivujen mukaan, koska myyjän sivulla on linkki kuljetuksen järjestäjään, vaikka maksoin sen erikseen.

Eli myyjiä löytyy joissa kauppa ei kaadu liian korkeisiin kuljetuskustannuksiin, onkohan kellään tiedossa muita? Tämän jälkeen asioin Alkossa vain poikkeustapauksissa, ja harmittaa etten toteuttanut näitä EU-kansalaisen perusoikeuksia jo kauan sitten.

1

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      aika halvalla sait toimitusmaksut... normisti tuon pitisi olla 52€ noilla painoilla. MIkä oli kuljetusyhtiö?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      281
      10391
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      245
      6036
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5454
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      112
      5119
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3335
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2744
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2652
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      20
      2499
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2354
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2257
    Aihe