EU-vihaajien pakolaisennusteet pieleen!

Anonyymi

EU-vihaajat ovat ennustelleet vaikka minkälaisia kauhukuvia Eurooppaan tunkevista pakolaismassoista, jotka muuttavat koko maanosan ihonvärin ja kulttuurin muutamassa vuodessa.

Totuus on toinen.

Koko Euroopan unionin alueelle on tullut tänä vuonna vähemmän ihmisiä kuin kertaakaan puoleen vuosikymmeneen. Marraskuun 25. päivään mennessä yhteensä 111 144 ihmistä oli tullut joko meren yli (81 prosenttia) tai maitse johonkin EU-maahan.

VERTAILUN vuoksi: esimerkiksi viime vuonna tulijoita oli koko vuoden aikana noin 141 500 ja niin sanottuna Euroopan pakolaiskriisin vuonna 2015 heitä oli runsas miljoona. Vuonna 2014 pakolaisia tai siirtolaisia tuli noin kaksinkertainen määrä tämän vuoden tilanteeseen verrattuna, YK-tilastot näyttävät.

Euroopan raja- ja merivartioviraston Frontexin mukaan vuosina 2008–2013 EU-alueelle saapui vuosittain noin 50 000–100 000 ihmistä. Näin ollen voi sanoa, että tilanne muuttoliikkeen osalta on ainakin hetkellisesti tasaantunut miltei ”kriisiä” edeltävien vuosien tasolle.

Tänä vuonna meren ylittäjiä tai maitse tulevia ihmisiä on saapunut eniten Afganistanista (noin 21 prosenttia) ja Syyriasta (17 prosenttia). Afganistanissa on sodittu neljä vuosikymmentä, Syyrian sisällissota alkoi keväällä 2011.

Muita merkittäviä alkuperämaita ovat tällä hetkellä esimerkiksi Marokko, Algeria ja Irak.

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei pä tuleEU-vihaajien kommentteja.
      Kertoisitte nyt,miltä tuntuu,kun valeet paljastetaan kerran toisensa jälkeen!

    • Anonyymi

      EU-vihaajien pettymys on niin suuri, että valeetkin juuttuvat kurkkuun.

    • Anonyymi

      Kukaan järkevä ihminen ei usko noita Brysselin manipuloituja tilastoja. Mamuja tunkee kaiken maailman nimikkeiden varjolla valtavasti Eurooppaan.

      Kaiken lisäksi on JO myöhäistä estää sekä väestön- että uskonnonvaihto useimmissa Länsi-Euroopan maissa. Koska pelkkä nykyisten mamujen syntyvyyden suuri enemmyys tekee nuo vaihdokset todeksi. Kuten se kuuluisa laskelma osoittaa.

      Esim. Saksan väestöstä jo 25% on mamutaustaisia. Vielä hälyttävämpi ja paljastavampi on syntyneiden tilasto. Heistä jopa 42% on mamutaustaisia! Eli pian puolet ja ero sen kuin vain kasvaa nopeasti.

      Jo nuoremmat eunukit saavat vanhoina laulaa "Oodia ilolle" mamu- ja muslimienenmmistöisssä läntisissä jäsenmaissa. Siis jo EUvostolitto on vielä pystyssä, mistä Herra meitä varjelkoon...

      • Anonyymi

        EU-vihaaja pystyy vain valehtelemaan.

        Tilastot ovat tutktimustuloksia. EU-vihaaja esittelee valemadian tarinoita.


      • Anonyymi kirjoitti:

        EU-vihaaja pystyy vain valehtelemaan.

        Tilastot ovat tutktimustuloksia. EU-vihaaja esittelee valemadian tarinoita.

        höpö höpö huomaa sen katukuvassa että väitteesi ovat paskaa. Kyllä niitä tunkee kuten 2015 vuonna suurin osa yhä edelleen maassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        EU-vihaaja pystyy vain valehtelemaan.

        Tilastot ovat tutktimustuloksia. EU-vihaaja esittelee valemadian tarinoita.

        Pukit häärivät jatkuvasti kaalimaalla, siis näiden tilastojen kimpussa. On aina muistettava että eurostoliitto on kaalimaa jossa häärii näitä pukkeja.


    • Anonyymi

      Kertoisiko joku lentokentille tulevista pimeistä lennoista. Mamuja siirretään salaa.

    • Anonyymi

      Suomivihaajat yrittää räksyttää omiaan. Pointti on, että kehitysmaalaisia on tullut massoittain Eurooppaan. Laittomasti turvallisten maiden läpi Suomeen asti. Päättäjillämme on ollut kova työ valehdella turvapaikanhakijoiden määrästä, sekä niihin uppoavista rahoista. Surkean mamutuspolitiikan kulut mitataan miljardeissa euroissa. Siis meillä, Suomessa. Se on kaikki pois kansan hyvinvoinnista.

      Kyllähän se kehitysmaamassa nyt vaan vaikuttaa monella sektorilla. Ei suomivihaaja tajua, millaisia muutoksia heidän mukana tulee. Esim meilläkin rikostilastot on kasvaneet, naisten ja lapsien turvallisuus on heikentynyt, kansa on jakautunut toisiaan vastaan riiteleviksi, "suvakit vs rasistit", politiikka on mädättynyt epäterveeksi kilpailuksi, on vihapuhefarssia yms. Katso itseäsikin. Vittuilet ja valehtelet kuin heikkopäinen. Te epäsuomalaiset suomivihaajat olette ei toivottua kuonaa meidän aitosuomalaisten riesana. Miksette muuta pois? Vaikka bryssälään.

      • Anonyymi

        Lapsellista valehtelua lapselliselta ääliöltä.


    • Anonyymi

      Miksi teillä suvakeilla ei logiikka toimi lainkaan? Ihmeen yksioikoista ajattelua.
      Kiitä niitä vastavoimia ettei suurempaa ryntäystä näy. Teidän ansiota se ei ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      122
      3448
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      37
      2842
    3. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      98
      2681
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      104
      1730
    5. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      74
      1528
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      20
      1272
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      217
      1226
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      376
      1124
    9. "Sosialisti" Sanna Marin saa ankaraa kritiikkiä luxus-elämästään kansainväliseltä lehdistöltä.

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011350248.html Erittäin hulppeata luxus-elämää viettävä "sosialisti" Sanna Marin ja h
      Maailman menoa
      161
      1074
    10. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      65
      1006
    Aihe