Veijo Baltzar ja ohjausryhmäläiset

Anonyymi

Hienoja punavihreitä ihmisiä.

7

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaakonsääri heitti leijan; Minä niin hölmö fanitin velhoa noo sory kaikki ymmärtäkää hölmöilyt.

    • Anonyymi

      Veijo Baltzar Postin hallituksen puheenjohtajaksi, hän valitsee uuden viriilin hallituksen seniilin pankkiirin tilalle.

      • Anonyymi

        "Lopulta Baltzar ilmoitti , ettei kukaan muu pystynyt näyttelemään suuren rakastajan roolia yhtä uskottavasti kuin hän, joten hän tekisi sen itse."

        IL 1.12


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pitäisi varmaan tutkia myös ohjausryhmän teot.

    • Anonyymi

      antti ja veijo hyppäs samaan dösään

      • Anonyymi

        Ja siellä on P. Haavisto. O. Alanko Kahiluoto, Liisa Jaakonsaari, Tarja Halonen, Paavo Lipponen jne.
        Miksipä yksikään "vastuullista journalismia" edustava julkaisu ei pyydä heiltä vastauksia ihan oikeasti, vaan on "hiljaista kuin huopatossutehtaassa kesäaikaan"??

        Baltzar yhdistyksineen lienee rohmunnut valtionvaroista jne. runsaita tukia, outoa, ettei millään tunnu olevan väliä enää tässä maassa?

        SDP on V. Vennamon kuuluisaa sanontaa siteeraten täynnä "rötösherroja", joskin joukossa arveluttavasti toimineita rouviakin jo nyt melkoisen paljon.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe