4Mooses 23

jae 11
Bileam halusi saada palkkaa Baalakilta, mutta myös noudattaa HerraJumalan tahtoa, joka on Rauhan ruhtinas

siis Baalak jakautui kahtaalle, ja sitä voi olla vaikea ymmärtää
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

luku 23 jae 30

Bileam teki rakkauden teon lain mukaan, kun uhrasi oinaan ja härän
onhan luku 30 lain noudattamisesta johtuva rakkauden teko,
ja ainuttakaan kertaa hän ei kironnut Israelia tässä kertomuksessa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

jae 11
Bileam halusi saada palkkaa Baalakilta, mutta myös noudattaa HerraJumalan tahtoa, joka on Rauhan ruhtinas

siis Baalak jakautui kahtaalle, ja sitä voi olla vaikea ymmärtää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu