Naisen kidutus

Anonyymi

Kiitos Yle, sinä yhteisin varoin toimiva sisällöntuottaja.
Taas saamme seurata (Sorjonen) naisten ja tyttöjen kidutusta ja heidän runneltuja ruumiitaan tutkivia murheellisia miehiä. Kyllä on miesparkojen tilanne todella heikko, kuten myös Ylen ohjelmien taso. Todella kipeää paskaa. Tämä on Ylen omien sanojen mukaan laatudraamaa. Heidän kannattaa siis ostaa jostakin itselleen palkinto.

4

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En pysty katsomaan Sorjosta enkä muitakaan väkivaltaan pohjautuvia sarjoja.
      Mulla menee yöunet, vaikka varsin hyvin tiedän, että ne ovat vain tv-ohjelmia. Kun samaa kuitenkin tapahtuu tosielämässä jossain päin koko ajan, niin ei millään viitsi niitä hupiohjelmana toljottaa.

      TV-kanavilta, ei miltään, enää tule mitään kunnollista, on vain joko täysin luokatonta ihmisuhdepaskaa (BB, Temp.T.Island jne) tai väkivaltasarjoja ja -leffoja. Muun ohjelma-ajan täyttävät uutiset ja sää. Samaa asiaa hoetaan aamusta iltaan puolen tunnin välein ja sanotaan kato netistä lisää.
      Hitto jos haluaisin katsoa uutisia netistä, niin minä olisin siellä netissä, en tvn äärellä!
      Nykyään ainoat ohjelmat joita katson mielelläni joka kerran ovat Arto Nyberg, tanskalaiset antiikkiohjelmat, sunnuntaiaamuisin tuleva Ruotsin rakennuksista kertova ohjelma, Strömsö ja Pitääkö olla huolissaan.

    • Anonyymi

      Ylen lähettämissä ohjelmissa on rikoksia ja väkivaltaa lähes kellonaikaan katsomatta. Kuvottavaa.

      • Anonyymi

        Olen ymmärtänyt, että Ylen porukassa on paljon nyhveröitä s-ihmisiä, joten on ymmärrettävää, että ohjelmat ovat tirkistelyohjelmia.


    • Anonyymi

      se on se rkp joka ihannoi noita psykopaatteja ja muitakin vähemmän paattteja ja siellä ne veronmaksajien . . . on vaikka ei voisi muuta uskoa eli sinne ne veromarkat ja eurot uppoo sanfranciskoo ja voi hyvänen aika sentään . . . hyvää tulevaa itsenäisyyspäivää suomalaiset sitten joskus . . .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      75
      8947
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5624
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      128
      5054
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      19
      3906
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3480
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3389
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      40
      2741
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2721
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      61
      2691
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1757
    Aihe