Pahalta näyttää.

Kyllä nyt arkkaadianmäellä näyttää pahalta.

Rinne, Paatero ja Haavisto.
Tuollahan tuntuukin olevan pahempia tekijöitä, kun sanotaan että linnassa istuu talousrikollisia konsanaan.

Näyttääkin siltä, että omaetu menee kansanedun edelle, vaikka ovatkin ns, kansanedustajia(ministereitä) nimitykseltään.
Eiköhän olisikin aiheellista saada nämä ihmiset vastaamaan teoistaan ja pois työtehtävistään, salailusta, virkavirheestä Yms..

Tavallisen työntekijän sanoilla: Monoa persuksiin ja työvoimaluukulle.(ei sopeuttamiseläkettä)
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

No kepu sai nyt aikaiseksi uudet vaalit ja persujen nousun pääministeripuolueeksi. Kiitos taas kepulle tästä isänmaan pelastamisesta. Kohta ollaan vielä pahemmassa suossa kun persut pääsee mesomaan ja lietsomaan suomea eroon Euroopan unionista. Ei muuta kun kepu vaan hallitukseen persujen apupuolueeksi niin hyvä tulee. Onnea vaan kulmuni ja kumppanit tästä isänmaallisesta toiminnasta.

Äänestä

Ei+pahemmaksi+voi+Suomen+asiat+mennä+vaikka+persut+johtaisi+maata.+Kulmunille+täysi+kymppi+jos+ja+kun+pistää+Rinteen+linjurilla+kotiin.+Jos+melkein+25%+Suomalaisista+kannattaa+persuja+niin+annettakoon+johtaa+maata.+Ei+tämä+10%+puolue+Demarit+sitä+ainakaan+osaa.

Äänestä
  • MUTTA KERTOIKO HÄN MUISTAKIN SYISTÄ. MITÄ HÄN SIINÄ KERTOO HÄN ON VUODEN 2011 TARJA HALOSEN YLENTÄMÄ KULTTUURINEUVOS, KUTEN MUSTALAISILLE KUULUUKIN PATRIARKKANA.
    KARJAALLA VAKUUTUSYHTIÖ JO ANTOI VUONNA 2003 SAAVUTUKSISTAAN PYROMAANINEUVOKSEN ARVON. VAATIMANSA MILJOONAT JÄIVÄT KYLLÄKIN SAAMATTA. NINNA GANHIN KIINTEISTÖ KUOPIOSSA SÄÄSTYI, ON EDELLEENKIN.
    MUTTA KYLLÄKIN OPETUS- JA KULTTUURIMINISTERIÖLTÄ YLI 600000 EUROA.
    KUOPION KUPEESSA SUURI KULTTUURIKESKUS MYYNNISSÄ.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    MUTTA KERTOIKO HÄN MUISTAKIN SYISTÄ. MITÄ HÄN SIINÄ KERTOO HÄN ON VUODEN 2011 TARJA HALOSEN YLENTÄMÄ KULTTUURINEUVOS, KUTEN MUSTALAISILLE KUULUUKIN PATRIARKKANA.
    KARJAALLA VAKUUTUSYHTIÖ JO ANTOI VUONNA 2003 SAAVUTUKSISTAAN PYROMAANINEUVOKSEN ARVON. VAATIMANSA MILJOONAT JÄIVÄT KYLLÄKIN SAAMATTA. NINNA GANHIN KIINTEISTÖ KUOPIOSSA SÄÄSTYI, ON EDELLEENKIN.
    MUTTA KYLLÄKIN OPETUS- JA KULTTUURIMINISTERIÖLTÄ YLI 600000 EUROA.
    KUOPION KUPEESSA SUURI KULTTUURIKESKUS MYYNNISSÄ.

    Ei ollenkaan pahalta, salaisia tai olkeastaan vain kiinteistöjä kautta Suomen. Venäläiset myivät Baltzarille 500000:lla eurolla merenrantakiinteistön, josta joku ajoi panssariautolla sisään. portti lensi ilmassa kauas.

    Äänestä

On tässä maassa nykyään outo kulttuuri,että jos ministeri uskaltaa puolustaa työntekijöiden oikeuksia niin menee luottamus. Kiitos taas kepu reilusta pelistä ja kieroilusta,jota olette aina harrastaneet. Kukaan ei enää ainakaan kepun luota se tuli selväksi. Sipilä taas takapiruna hääräsi tässäkin sopassa. Missä on ne kepun todelliset ja oikeat poliitikot,kun nykyiset on pelkkiä Kokoomuksen apureita. Hävetkää kierot kepulit kun petitte taas.

Äänestä
  • Rinne tietonen postilaisten tilanteesta ja ei tehnyt mitään. ei todellakaan työlöisten puolella näinhän näille käy kun valehtelemalla pääsevät eduskuntaan . kyllä on moni äänestäjä johdettu harhaan.

    Äänestä

  • Demarit todellakin rikkaita ovat, mistähän se mahtaa johtua Halonenkin rikas ja kansa köyhää, kuin kirkon rotat. Leipäjonoissa seisoskelevat, juuri ne aatteen puolesta elävät.
    No tietysti, kun duunarin ei tarvitse tehdä yhtään mitään, kaikki työ ulkoillistettu ja ulkomaalaiset työntekijät tekevät kaiken puolesta.
    SDP:en Sanna Marin 600000 uutta työntekijää on tulossa pikapuolin lisää.

    Äänestä

Ministerit jotka valehtelee eduskunnalle joutaa linjurilla hevon sinne. Niin lähti Jäätteenmäki kun demarit hiillosti sen ulos. Täytyy muistaa mitä tapahtui 17 vuotta sitten, eikä katsoa värit silmillä. Eikä sekään ole varmaa että demarit yleensä jatkaa hallituksessa, toivotaan että eivät, se olisi Suomen etu.

Äänestä

Miksi kommunistit saavat vapaasti marssia Suomessa esim. vappuna, vaikka Stalin tapatti 10 milj. ihmistä? Myös antifa on lakkautettava, koska tällaiset ääriliikkeet, joita esim. L andersson kannattaa.

Äänestä

No miksi kokoomus saa vapaasti mesoa kun kansalaissodassa tapatti kymmeniätuhansia suomalaisia. Ihan sama vertaus kun edellä.

Äänestä

On tämä aika naurettavaa tämä eduskunnan touhu. Tuntuu siltä että usemmilla pitäisi olla hame päällä.

Äänestä
  • Ei kuitenkaan pekulle hametta hän tosi rehellinen mies. Vihreiden selkäranka sekä malli.

    Äänestä

Aloittajalle.Eipä kannata huolehtia .Nykyiset ministerit ja kansanedustajat ovat oman :palkkionsa;puolesta puhuvia raukkoja.Mutta tulevaisuudessa voi asiat muuttua.

Äänestä

Unohtakaa hallitusneuvottelut – nyt alkoi ulkoministeri Pekka Haaviston lähtölaskenta.

Äänestä

Olisikohan tällä nykyisellä linnanjuhlia järjestävällä pariskunnalla järkeä päässä.Lopettakaa näiden kunniotettavien vanhusten kutsuminen median kuvattavaksi.Eiköhän heillekin olisi jo tuossa iässä mieluisempaa saada ympäri vuoden parempaa hoitoa ja huolenpitoa omissa kotikunnissaan ja jos mahdollista omaisiltaan.

Äänestä

oli kuka puolue tahansa pitäisi ajatella suomen etua ensin ennen kuin oman puolueen etua. siitähän veron maksaja maksaa että ajavat oman kansan asioita.

Äänestä

Miksi juuri nyt on näin kova sählinki hallituksessa?

No ihan siitä yksinkertaisesta syystä että hallituksessa ovat puolueet joiden moraalikäsitykset eivät ole yhtä korkealla kuin oikeistolla keskimäärin!

Äänestä

Pitäisikö eduskuntatalo ourkaa pois, hometalohan se on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyllä nyt arkkaadianmäellä näyttää pahalta.

Rinne, Paatero ja Haavisto.
Tuollahan tuntuukin olevan pahempia tekijöitä, kun sanotaan että linnassa istuu talousrikollisia konsanaan.

Näyttääkin siltä, että omaetu menee kansanedun edelle, vaikka ovatkin ns, kansanedustajia(ministereitä) nimitykseltään.
Eiköhän olisikin aiheellista saada nämä ihmiset vastaamaan teoistaan ja pois työtehtävistään, salailusta, virkavirheestä Yms..

Tavallisen työntekijän sanoilla: Monoa persuksiin ja työvoimaluukulle.(ei sopeuttamiseläkettä)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu