Kyllä nyt arkkaadianmäellä näyttää pahalta.
Rinne, Paatero ja Haavisto.
Tuollahan tuntuukin olevan pahempia tekijöitä, kun sanotaan että linnassa istuu talousrikollisia konsanaan.
Näyttääkin siltä, että omaetu menee kansanedun edelle, vaikka ovatkin ns, kansanedustajia(ministereitä) nimitykseltään.
Eiköhän olisikin aiheellista saada nämä ihmiset vastaamaan teoistaan ja pois työtehtävistään, salailusta, virkavirheestä Yms..
Tavallisen työntekijän sanoilla: Monoa persuksiin ja työvoimaluukulle.(ei sopeuttamiseläkettä)
Pahalta näyttää.
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No kepu sai nyt aikaiseksi uudet vaalit ja persujen nousun pääministeripuolueeksi. Kiitos taas kepulle tästä isänmaan pelastamisesta. Kohta ollaan vielä pahemmassa suossa kun persut pääsee mesomaan ja lietsomaan suomea eroon Euroopan unionista. Ei muuta kun kepu vaan hallitukseen persujen apupuolueeksi niin hyvä tulee. Onnea vaan kulmuni ja kumppanit tästä isänmaallisesta toiminnasta.
- Anonyymi
Ei pahemmaksi voi Suomen asiat mennä vaikka persut johtaisi maata. Kulmunille täysi kymppi jos ja kun pistää Rinteen linjurilla kotiin. Jos melkein 25% Suomalaisista kannattaa persuja niin annettakoon johtaa maata. Ei tämä 10% puolue Demarit sitä ainakaan osaa.
- Anonyymi
Veijo Balzar kertoo demareihin liittymisen syyt.
https://www.youtube.com/watch?v=hEqbgImYKYM- Anonyymi
MUTTA KERTOIKO HÄN MUISTAKIN SYISTÄ. MITÄ HÄN SIINÄ KERTOO HÄN ON VUODEN 2011 TARJA HALOSEN YLENTÄMÄ KULTTUURINEUVOS, KUTEN MUSTALAISILLE KUULUUKIN PATRIARKKANA.
KARJAALLA VAKUUTUSYHTIÖ JO ANTOI VUONNA 2003 SAAVUTUKSISTAAN PYROMAANINEUVOKSEN ARVON. VAATIMANSA MILJOONAT JÄIVÄT KYLLÄKIN SAAMATTA. NINNA GANHIN KIINTEISTÖ KUOPIOSSA SÄÄSTYI, ON EDELLEENKIN.
MUTTA KYLLÄKIN OPETUS- JA KULTTUURIMINISTERIÖLTÄ YLI 600000 EUROA.
KUOPION KUPEESSA SUURI KULTTUURIKESKUS MYYNNISSÄ. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
MUTTA KERTOIKO HÄN MUISTAKIN SYISTÄ. MITÄ HÄN SIINÄ KERTOO HÄN ON VUODEN 2011 TARJA HALOSEN YLENTÄMÄ KULTTUURINEUVOS, KUTEN MUSTALAISILLE KUULUUKIN PATRIARKKANA.
KARJAALLA VAKUUTUSYHTIÖ JO ANTOI VUONNA 2003 SAAVUTUKSISTAAN PYROMAANINEUVOKSEN ARVON. VAATIMANSA MILJOONAT JÄIVÄT KYLLÄKIN SAAMATTA. NINNA GANHIN KIINTEISTÖ KUOPIOSSA SÄÄSTYI, ON EDELLEENKIN.
MUTTA KYLLÄKIN OPETUS- JA KULTTUURIMINISTERIÖLTÄ YLI 600000 EUROA.
KUOPION KUPEESSA SUURI KULTTUURIKESKUS MYYNNISSÄ.Ei ollenkaan pahalta, salaisia tai olkeastaan vain kiinteistöjä kautta Suomen. Venäläiset myivät Baltzarille 500000:lla eurolla merenrantakiinteistön, josta joku ajoi panssariautolla sisään. portti lensi ilmassa kauas.
- Anonyymi
On tässä maassa nykyään outo kulttuuri,että jos ministeri uskaltaa puolustaa työntekijöiden oikeuksia niin menee luottamus. Kiitos taas kepu reilusta pelistä ja kieroilusta,jota olette aina harrastaneet. Kukaan ei enää ainakaan kepun luota se tuli selväksi. Sipilä taas takapiruna hääräsi tässäkin sopassa. Missä on ne kepun todelliset ja oikeat poliitikot,kun nykyiset on pelkkiä Kokoomuksen apureita. Hävetkää kierot kepulit kun petitte taas.
- Anonyymi
Rinne tietonen postilaisten tilanteesta ja ei tehnyt mitään. ei todellakaan työlöisten puolella näinhän näille käy kun valehtelemalla pääsevät eduskuntaan . kyllä on moni äänestäjä johdettu harhaan.
- Anonyymi
Demarit todellakin rikkaita ovat, mistähän se mahtaa johtua Halonenkin rikas ja kansa köyhää, kuin kirkon rotat. Leipäjonoissa seisoskelevat, juuri ne aatteen puolesta elävät.
No tietysti, kun duunarin ei tarvitse tehdä yhtään mitään, kaikki työ ulkoillistettu ja ulkomaalaiset työntekijät tekevät kaiken puolesta.
SDP:en Sanna Marin 600000 uutta työntekijää on tulossa pikapuolin lisää.
- Anonyymi
Ministerit jotka valehtelee eduskunnalle joutaa linjurilla hevon sinne. Niin lähti Jäätteenmäki kun demarit hiillosti sen ulos. Täytyy muistaa mitä tapahtui 17 vuotta sitten, eikä katsoa värit silmillä. Eikä sekään ole varmaa että demarit yleensä jatkaa hallituksessa, toivotaan että eivät, se olisi Suomen etu.
- Anonyymi
Miksi kommunistit saavat vapaasti marssia Suomessa esim. vappuna, vaikka Stalin tapatti 10 milj. ihmistä? Myös antifa on lakkautettava, koska tällaiset ääriliikkeet, joita esim. L andersson kannattaa.
- Anonyymi
No miksi kokoomus saa vapaasti mesoa kun kansalaissodassa tapatti kymmeniätuhansia suomalaisia. Ihan sama vertaus kun edellä.
- Anonyymi
On tämä aika naurettavaa tämä eduskunnan touhu. Tuntuu siltä että usemmilla pitäisi olla hame päällä.
- Anonyymi
Ei kuitenkaan pekulle hametta hän tosi rehellinen mies. Vihreiden selkäranka sekä malli.
- Anonyymi
Aloittajalle.Eipä kannata huolehtia .Nykyiset ministerit ja kansanedustajat ovat oman :palkkionsa;puolesta puhuvia raukkoja.Mutta tulevaisuudessa voi asiat muuttua.
- Anonyymi
Unohtakaa hallitusneuvottelut – nyt alkoi ulkoministeri Pekka Haaviston lähtölaskenta.
- Anonyymi
Olisikohan tällä nykyisellä linnanjuhlia järjestävällä pariskunnalla järkeä päässä.Lopettakaa näiden kunniotettavien vanhusten kutsuminen median kuvattavaksi.Eiköhän heillekin olisi jo tuossa iässä mieluisempaa saada ympäri vuoden parempaa hoitoa ja huolenpitoa omissa kotikunnissaan ja jos mahdollista omaisiltaan.
- Anonyymi
oli kuka puolue tahansa pitäisi ajatella suomen etua ensin ennen kuin oman puolueen etua. siitähän veron maksaja maksaa että ajavat oman kansan asioita.
- Anonyymi
Miksi juuri nyt on näin kova sählinki hallituksessa?
No ihan siitä yksinkertaisesta syystä että hallituksessa ovat puolueet joiden moraalikäsitykset eivät ole yhtä korkealla kuin oikeistolla keskimäärin! - Anonyymi
Pitäisikö eduskuntatalo ourkaa pois, hometalohan se on.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455080Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131604Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481269Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101209- 131133
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171017Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76979Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3905Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57789Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27763