Nyt tarvitaan rotia, että Kepu ei pääse määräilemään kuka puoluetta johtaa. Sen tekee Puoluekokous. Sitä paitsi kepu pettää aina.
Antti Rinne on oikea mies oikealla paikalla ja oikeaan aikaan. EIKÄ ole kumarra oikealle niinkuin eräät!
Antti Rinne on oikea mies oikealla paikalla ja oikeaan aikaan. EIKÄ ole kumarra oikealle niinkuin eräät!
Vastaukset 20
Vanhimmat
Rinne ja Kulmuni ovat jossain piilossa muhinoimassa... Tulkaa esiin...!
Ei Sipilä eikä muut oikeistokeput pysty sanelemaan SDP:n edustajia!
Mutta se tuli todistetuksi, että Suomen Keskustaa ei todellakaan voi luottaa =
KEPU PETTÄÄ AINA!
Ja Postijupakassa oli Sipilä Ek-Kokoomuksen asiamiehenä alusta loppuun sotkun aiheuttaja
Keskustan puoluehallituksessa on runsaasti Sipilän kannattajia.
Jos Kulmuni saa hallituksen nurin, voin antaa hieman anteeksi hänen Venäjäyhteyksiäänkin.
Saas nähä, suostuuko SDP apupojaksi Sipilä II kepuhallitukseen....
:-)
Kepulaisia ei pidä päästää hunajapurkille, surisemaan!!
Antti Rinne on kuitenkin vielä SDP nimisen puolueen puheenjohtaja.
Hän siis nyt vetää uudet hallitusneuvottelut muka oman väistymisensä jälkeiset.
Mitähän siitäkin tulee, arvoisa kepu?
Todennäköisesti Antti Rinteen johtama hallitus vielä kaatuu, vaikka kepu ei lainkaan sitä toivoisikaan. Kepu saa sitä saa, mitä tilaa.
Sillä jos tämä nykyinen hallitus kaatuu, kepulla on tarjolla seuravassa Suomen hallituksessa pelkästään vain apupuolueen pieni ja mitätön rooli.
Iltasanomien Timo Haapala on ottanut elämäntehtäväkseen kampara
Antti Rinteen.
Kunnianloukkauksua lehdessä.
Miksi eduskunnassa valehdellutta petosmiestä ei saisi siirtää syrjää. Hyväksyykö SDP valehtelun?
Ihmeen pitkään kesti, ennen kuin Antti sai hallituksen solmuun. Nyt kepu ei enää valehtelua sietänyt. Kamelin selkä katkesi. Antti voi jatkaa ay-uraansa. Pääministeriksi ei hänestä ollut.
Täsmälleen saman tempun tekivät demarit kepulle kesällä 2003. Jäätteenmäki sai väistyä pääministerin pallilta demareiden painostuksen takia. Kepun kauna on kytenyt pinnan alla siitä päivästä lähtien, ja nyt on erinomainen tilaisuus maksaa potut pottuina.
Ei silloinkaan mitään uusia vaaleja tullut. Riitti että pääministerin nimi vaihtui.
Rinne on joka tapauksessa osoittanut olevansa epäpätevä pääministeriksi. Sekoilu ja täydellinen osaamattomuus valtion omistajaohjauksessa on täydellinen todiste siitä. Epäpätevyyttä vielä korostaa se, että hän pakottaa itsensä pahimmat uhkaajat, kuten Lindtmanin, puolueessaan statistin rooliin, ja nostaa ministereiksi itseään vieläkin epäpätevämpiä. Paatero oli tästä toinen hyvä esimerkki.
Kepu leikkii tulella kun jos luulee että he voivat kiristää Demareita!
Jos Demarit päättävät että heitähän ei kukaan ulkopuolinen kiristä ja Rinne hakee hallituksen eroa, niin silloin menee mukana myös Kepu ja heillä on niin huono kannatus että sillä ei todellakaan mennä mihinkään vaaleihin henkseleitä paukutellen.
Jos Rinne päättää upottaa koko hallituslaivan itsensä mukana, niin uusien vaalien todennäköisimpänä seurauksena olisi Perussuomalaiset päähallituspuolueena ja Halla-aho pääministerinä. Halla-ahon johtamien uusien hallitusneuvottelujen todennäköisin lopputulos olisi PS KOK äärioikeistohallitus apupuolueinaan KEPU KD, eli lähes täydellinen vastakohta nykymenolle.
Missään+nimessä+Kepu+ei+saa+sekaantua+SDP:n+puolueen+johtajan+valintaan.
Annetaan+Vihreitten+hoitaa+sekin+asia+kuten+ovat+nytkin+tehneet.++SDP+on+Vihreitten+apupuolue+joka+on+Kepun+tiellä.
Eli+lähitulevaisuudessa+alle+5%+puolue.
Aivan+mahtavaa+!!!+Kepu+osoittaa,+kuka+tätä+maata+johtaa,+vaikka+kannatusta+olisi+vain+5%,+fiksua+porukkaa+!!!
Nyt Antille on annettu tehtäväksi puhdistaa pääministerin pöytä ja häipyä Kesärannasta pois. Katsotaan osaako sitäkään. Hallitusta hän ei osannut johtaa. Pääministerin kun pitäisi ajaa Suomen ja suomalaisten etua.
Ei saa, mutta on jo sekaantunut kuin entinen isäntä piikaan. Ainoa keino estää sekaantumista on sossujen antama tuki Rinteelle ja tarvittaessa uudet vaalit. Mutta löytyykö sossuista sitä ns arvopohjaa tukea omaa puolejohtajaa ja pääministeriä. Tuskin.
Ei se hallitus mihinkään kaadu, koska silloin Keskusta joutuisi uusiin vaaleihin erittäin huonoilla kannatusluvuilla ja silloin heille kävisi huonosti.
Ja lisäksi Keskusta on ilmaissut että he ovat tyytyväisiä nykyiseen hallituspohjaan.
Onneksi on ihan kaikessa Husuileville SAK-Demuille vaihtoehto: PERUSSUOMALAISET ,he ovat tavallisen Suomalaisen asialla...
Persut ovat oppositiossa ja eivät siksi päätä mitään!