Maikkarin ohjelmassa äsken ex-oikeusministeri Antti Häkkänen kok puhui järkeviä, hänen mielestä Henriksson toimi hätäisesti vailla tarkkaa tutkintaa luvatessa tuen Rinteelle. Eikö Henriksson huomioi mitä Rinne puhui kesällä ja mitä nyt Postista? Halla-Aho totesi, että liian sirpaleinen hallitus, jossa jokainen ajaa omia etujaan, yhteisiä isoja asioita ei osata hoitaa. Ja kyllähän kansa näkee. Ei tuollaisella oikeusministerillä ole luottamusta enää, erotkoon, ajoi Rkp:n lopullisesti paitsioon seuraavissa vaaleissa. Pitäs vähän olla kauaskatsoisempi.
Kok: Rkp-Oikeusministeri toimii hätäisesti
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ärkkopee ei ole ajamassa mitään hallituksen asiaa vain omaa mamutustaan ja pakkoruotsia ja ruotsinkielivaatimuksia joka paikkaan muusta ne ei tiedä
Aivan - RäKäPää nielee mitä vain , kunhan ne sen pari vaatimusta toteutetaan.
Ja juristin koulutus vielä, tuolla perustelulla annettaisiin murhaajallekin "uusi yritys". Aivan järjetön perustelu. Miten ihmeessä oikeusministeri tuollaisia laukoo suustaan ?