rinne upotti sdp:n

RINNE ITSE UPOTTI AVANTOON KOKO PUOLUEENSA......JA JOUTAA HUIZZIN NEVADAAN,

luonteen valuvika on rinteen tragedia................... epärehellisyys näkyy habituksessa kuin varoitusvalo mittarikentässä. !
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ay-liikkeen marionetti pääministerinä? Ei jatkoon.
Kun pääministeri tekee politiikkaa vain kapean sidosryhmänsä näkökulmasta hän ei edusta Suomea ja Suomen kansaa, kuten pääministerin tulisi.
Mää häpee kauhiast olla suomalainen jos tuo änkyrä saa tänään mandaatin jatkaa pääministerinä.

Äänestä
  • Aha siteeraat kokkareita. no, duunarit/palkansaajat eivät ole mikään kapea sidosryhmä, heitä on 2,5 miljoonaa ja ovat tämän maan selkäranka.Toisaalta Rinne oli huolissaan lakkojen laajentumiseta ja Suomen tilanteesta, eikös hän silloin edusta Suomea. Ei sinun tarvitse häevetä, ethän ole suomalainen.

    Äänestä

  • Kepu Sipilän porvarihallitus sai käskyt EK:lta ja MTK:lta.

    Äänestä

Kaikki entisetkin SDP veturit on paljastuneet omituisiksi otuksiksi halosta ja lipposta myöten. Tyrkyttivät arvonimiä ja rahaa selvälle konnalle. Kukahan niistäkin rahoista on tilivelvollinen. Rinne kerää myös samallalailla epäkuranttia porukkaa "arvopohjansa" suojiin.

Äänestä
  • Tuota ovat tehneet kaikki, paitsi persut, kun eivät ole vielä vallassa ryvettyneet, mutta sekin aika tulee. Esim kepulit olivat puuhamassa jotain kauppaneuvoksen arvonimeä tällä mulkku "Tokmannille". Ja sen naista hotellihuoneeseen pyytäneen (kauhia rikos) mustalaisen taustalla näyttää häärineen muuan kokkare myös, Kanerva, jonka synttäreille osallistui moottoripyöräjengi, kuten Putinin.
    Entäs nämä kristityt ja lestalaiset, raamattua ja jeesusta vaan siteerataan maallisessa hallinnossa, ja yksi katolinen ulkoministeri, joka marssi aborttia vastaan vastoin maan virallista linjaa, eikä osannut muuta kuin jeesustella ja istua rukousaamiaisilla, lopuksi pettäen jopa omansakin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuota ovat tehneet kaikki, paitsi persut, kun eivät ole vielä vallassa ryvettyneet, mutta sekin aika tulee. Esim kepulit olivat puuhamassa jotain kauppaneuvoksen arvonimeä tällä mulkku "Tokmannille". Ja sen naista hotellihuoneeseen pyytäneen (kauhia rikos) mustalaisen taustalla näyttää häärineen muuan kokkare myös, Kanerva, jonka synttäreille osallistui moottoripyöräjengi, kuten Putinin.
    Entäs nämä kristityt ja lestalaiset, raamattua ja jeesusta vaan siteerataan maallisessa hallinnossa, ja yksi katolinen ulkoministeri, joka marssi aborttia vastaan vastoin maan virallista linjaa, eikä osannut muuta kuin jeesustella ja istua rukousaamiaisilla, lopuksi pettäen jopa omansakin.

    Niinhän Raamattu sanookin, "ettei ole yhden yhtäkään synnitöntä", joten kristityt on selvästi fiksuimpia, kun uskovat Raamatun sanaan.
    Ne jotka sanovat olevansa kristittyjä, mutta tekevät vastoin Raamatun sanaa, eivät ole muuta kuin valehtelijoita.

    Äänestä

No eiköhän Pääministerin pitäisi aina olla selvillä mitä muut hallituksen ministerit tekevät ja puuhavat ? Nyt ovat sisäministeri ja ulkoministeri tehneet omia sooloilujaan ja yllyttäneet virkamiehiä laittomuuksiin ja kansalaisia huumeiden käyttöön. Että silleen.

Äänestä
  • Näinhän se menee pääministeri vastaa hallituksesta! Itse on hallituksensa koonnut ja valinnut.
    Puolue vastaa puheenjohtajastaan.

    Tätä vastuuta ei löydy nyt pääministeristä eikä puolueesta. Vastuunkanto on demareilla kateissa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

RINNE ITSE UPOTTI AVANTOON KOKO PUOLUEENSA......JA JOUTAA HUIZZIN NEVADAAN,

luonteen valuvika on rinteen tragedia................... epärehellisyys näkyy habituksessa kuin varoitusvalo mittarikentässä. !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu