Susien aiheuttamat ongelmat jatkuivat Pohjois-Satakunnassa sunnuntain ja maanantain välisenä yönä. Jämijärven Kierikankylässä sudet hyökkäsivät ylämaankarjan kimppuun.
– Liikkeellä oli neljä sutta. Alueelta löytyi yhden ison ja kolmen pienen suden jäljet, kertoo jäljet varmistanut petoyhdyshenkilö Riku Vallila.
Kaksi susien hyökkäystä pelästynyttä eläintä pakeni järveen. Vallilan mukaan palokunta löysi toisen eläimen ja nosti ruhon pois. Toista ei löydetty.
Sudet veks
8
60
Vastaukset
- Anonyymi
Kaukana ei ole tuokaan susi alue etelä-pohjanmaalta, liekkö jo susia täälläkin?
- Anonyymi
Onko Alavudella susia?
- Anonyymi
Joskus, mutta aivan liian vähän ja harvoin. Suomen susikanta pitäisi viisinkertaistaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joskus, mutta aivan liian vähän ja harvoin. Suomen susikanta pitäisi viisinkertaistaa.
Minkähän takia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkähän takia?
Ähtärin eläinpuisto koittaa kaikkensa kun paku peräkärryineen pyörii usein Sjoki Alavus välillä metsä-autoteillä vai tappavatko syntyneet sudenpennut.tuskinpa vain
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkähän takia?
tuon:
http://www.luontoliitto.fi/susiryhma/susitietoa/susikannan-elinvoimaisuus
- Anonyymi
Suomesta pitäisi tehdä susivapaa vyöhyke.
- Anonyymi
Päinvastoin. Suomesta pitäisi tehdä susien rauhoitusalue.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1067522
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253481Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3521520Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591347