Tietää PS:n suosion nousun jatkumista jyrkällä kulmakertoimella.
Autonkieltäjä Sanna Marin pääministeriksi!?
20
70
Vastaukset
- Anonyymi
Bussi tarvitsee uuden kuskin. Vanha ajoi bussin ojaan.
- Anonyymi
Ensin kielletään autot. Sitten kielletään jumalat.
Vasemmisto-Sosialismi alkaa ottaa isoja harppauksia Suomessa. Mariinin kivikovan kasvon, totisen johtamisen jälkeen maa ei tule olemaan entisensä.- Anonyymi
Jumalat jo kääntäneet selkänsä. Mikään ei enää ole entisensä.
Ylen politiikan toimittaja Pirjo Auvinen ei luovuta hänkään. Utopiansa puolesta taistelee viime hetkiin. Moni muu olisi jo ymmärtänyt päästää irti.
- Anonyymi
Ei sitten istu ministeriauton takapenkille?
- Anonyymi
Toimittaja: "Te olette profiloituneet voimakkaasti polttomoottoriautojen kieltoasiassa ja juuri nyt istutte ministeriauton, ison polttomoottoriauton takapenkille, eikö teitä hävetä yhtään?"
Ministeri Marin: "Nii, mutku.. ööö, aikataulu on kiireellinen. Heippa!"
- Anonyymi
Voi herrajestas. Kyllä nyt on suomi hyvissä käsissä. Kulmini, marin?, Ohisalo...ja naisia jo ennestään hallitus väärällään. Hyvä suomi. Hyvä tossusankari miehet.
Viheltäkää jo tämä hullutus poikki. - Anonyymi
Persuna toivon Marinista pääministeriä. Eero Heinäluoma olisi vastustajille pahin vaihtoehto ja ja nostaisi demarien kannatusta.
- Anonyymi
Marinkaan ei ryhdy kommentoimaan vaikeita asioita. Topakkana esiintyminenkään ei muuta sitä tosiasiaa, että tulevaisuudessa vastauksiakin pitää alkaa löytymään. Halla-ahon kanssa kommunikoidessa noita toistaiseksi ei ole ilmennyt. Kovin köykäiseksi hänen kaksinkamppailunsa on jäänyt.
Nuoret poliitikot koettavat näytellä mahdollisimman uskottavasti, koskapa todellinen meriitti ei alkuunkaan vaativiin tehtäviin riitä. Todellisessa liemessä Suomi-neito nyt on.
Poliittisilta toimittajiltakin edellytetään jonkinlaista vastuuta. Kovin fanaattisesti ajavat jo kohti seuraavaa katastrofia. - Anonyymi
Marinin Via Dolorosa odottaa. Ei käy kateeksi.
- Anonyymi
Kusee silmään autoilijat maksaa maailman pelastaminen nimissä pitkin hampain
- Anonyymi
Minkä auton se on kieltänyt? Ministeriaudin?
- Anonyymi
Sannaahan kuskataan isolla diesel mersulla. Ei kai se itseltään autoa kiellä?
- Anonyymi
Riisselimersu on autojen aatelia.
- Anonyymi
"Siihen sammui johtotähti – Marin kävelemään lähti."
- Anonyymi
Oikealla asialla on. Pihamailla seisovat autot pitää sulattaa tykeiksi Ukrainaan.
- Anonyymi
Kyllä täällä suomessa alkaa oleen hölmöläisä jo tarpeeksi .
- Anonyymi
Työvoimapula kuulemma on.
- Anonyymi
Polttomoottoristen autojen kielto EUssa alkaa jo olemaan vihreää diktatuuria, jossa kansalaiset pakotetaan joidenkin idealistisiin arvoihin. Samaan aikaan EUn johtajat syyttävät muita diktaattoreiksi ja diktatuurin kannattajiksi, vaikka ovat hyvänä esimerkkinä siitä itse.
- Anonyymi
Mmm, ettei autoa saa jatkossa polttomoottorilla?
No, kyllä meikäläisen muutaman vuoden töissä olo onnistui vain uuden polttomoottoriauton ansiosta. Hybridiin ei olisi ollut varaa, entiset kuukausitulot hanttihommissa kun olivat olleet sen verran pienet ja opiskelu vei aikaa. Nytkin kohta voisi uuden auton vaihtaa että uskaltaa ajella Suomen maaseudulla talottomilla taipaleilla pakkasilla ja yömyöhään työpaikkakunnille. Ja onhan auto osa työntekijän imagoa, merkkiä myöten. Vähästä voi varmistaa työpaikkaa ja osittain työntekijän edustavuutta ettei niin herkästi huonolla itsetunnolla potkuja heti aleta suunnitella. Auto on siksikin hyvä ettei tarvitse yöpyä montaa viikkoa putkeen huonokuntoisissa vanhoissa vuokra-asunnoissa ja sairastella. Sairastelustakin voi tulla työnantajan mieleen lopputili. - Anonyymi
Marinin seuraajan mielestä autoilun hinta ei saa nousta päästöjen vähentämisen vuoksi, kun taas Marin ei ota asiaan kantaa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c0d34470-45f5-488b-bd40-17127d0445f4
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m332523Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?
Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.891134Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia
Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.125927Oliko mies vetäytyminen
Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.58879- 64863
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos71784Oon tässä pohtinut että se nainen
Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle69760EU:lta tyly ratkaisu Temulle
On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta96748Nainen on ihana
ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?25678Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä
Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi30674