Kansainvälinen. Häntä epäillään miljoonien eurojen kavalluksesta 20.5.2007 sekä 100 miljoonan kavalluksesta 2018. Hänet halutaan kollegoineen (juha sipilä) kuultavaksi Brysselin Interpol-political policia keskukseen pikimmiten.
Esitutkintamateriaalin saa tilata kuka tahansa Interpolin toimistosta tai pyytämällä SuPon edustajaa hankkimaan kopion. Heidän on pakko tilata ja antaa se kenelle tahansa halukkaalle ilmaiseksi.
Tässä pieni pätkä suomenkielellä:
Epäilty(Petteri Orpo) on nähty tapaamassa Tirolian TIVOLI mafian perustaja jäsen Alain Mickwitchiä Helsingissä, Brysselissä, Pariisissa ja Sveitsin Lausannessa, jolloin laiton rahansiirto tapahtui.
Epäilty(juha sipilä) on nähty tapaamassa Tirolian TIVOLI mafian perustaja jäsen Alain Mickwitchiä Helsingissä, Brysselissä, Pariisissa ja Sveitsin Lausannessa, jolloin laiton rahansiirto tapahtui.
Epäilty(Alain Mickwitsch) on nähty tapaamassa Tirolian TIVOLI mafian perustaja jäsen Alain Mickwitchiä Helsingissä, Brysselissä, Pariisissa ja Sveitsin Lausannessa, jolloin laiton rahansiirto tapahtui.
Lisäksi kaikkiin tapauksiin liittyy IHMISKAUPPAA! NYT ON KAVERI PAHASSA KUSESSA...
Poliitikko Petteri Orposta tehty rikosilmoitus on:
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135