Ilmastousko on korvaamassa kristinuskon

Anonyymi

Hyvästi kristinusko, kohta kirkoissa palvotaan Jeesuksen tilalla Gretaa.

63

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jälleen valheellinen aloitus. Miksei lasten tulevaisuudesta pitäisi huolta kantaa?

      • Tempauskiimaiset eivät piittaa lasten tulevaisuudesta, vaan he piittaavat vain itsekkäästi vain omasta taivaspaikastaan. Lisäksi osa kyseiseen skeneen kuuluvista on tiukasti kytköksissä amerikkalaiseen ympäristöaatteen ja ympäristöä koskevien realiteettien ymmärtämistä vastaan olevassa liiketoiminnassa, joka haluaa suojella elinkeinoaan ja välttää ympäristöveroja tai saastuttavaan toimintaan liittyviä rajoituksia jne. He puolestaan käyttävät tempauslahkolaisten idiotismia hyödykseen levittämällä ympäristövastuullisuuden vastaista propagandaa ja epäilyä väestöön. Tuota hapatusta tuodaan sitten Suomeenkin täkäläisten kaatumalahkojen toimesta. Siksi aloitus, ja siksi aloittajan ensimmäinen nimimerkillään esitetty komppaus omaan aloitukseensa.


      • Anonyymi

        Etkös sinä juuri ole ilmastouskovainen?


    • Anonyymi

      Tunnehan se siinä ihmistä kuljettaa, ei järki eikä suhteellisuudentaju. Se on näet nyt muodissa se asia. Mikä seuraavaksi?

    • Anonyymi

      Voi hyvin ollakin. Raamatussa profetoidaan lopunajan antikristuksesta jota kaikki pakotetaan palvomaan. Kristityt temmataan onneksi ylös taivaaseen ennen antikristuksen lopullista valtaan tuloa.

    • Ruotsin kirkon mukaan Greta Thunberg on Jeesuksen Kristuksen seuraaja.

    • Anonyymi

      Kohta kreetta sanoo että nainenkin on ilmasto ja että ilmasto on homoa.

    • Anonyymi

      Usko Jeesuseen on kuitenkin pelastus niinkuin voi lukea Uudesta Testamentista!
      Ilmasto-onelmat hoituvat seuaavasti!
      Huomioon
      Ottamalla karkaavat säteilyt atomivoimaloista ja muuttamalla
      vedyksi, jolla tekisisi teräkset,vähenisi hiilidioksidipäästötmaailmassa
      70 %.
      Aluksi voisi tehdä säteilyjenkeräimet atomivoimaloiden
      ympärille,
      jolla voisi torjua jo paljon luonnon tuhoutumisesta!
      Olisi
      mahddollista toteuttaa nopeastikkin!
      Oikein mitoitetu kadmium-levy muuttaa säteilyt vedyksi.
      Vaatii
      hemeettiset korkeapainesäiliöt ja muut high-teck-rakenteet,
      ja kaasuturbiinit jms. sekä säteilysuojaukset sekundääisäteilyille.
      Areva Oy ilmeisesti jo tekee tuollaisia, joten voisi
      kysellä
      hintoja!
      Areva Oy:llä Ranskassa lienee jo valmiina sellaiset
      ja sulkevat 14 atomivoimalaa 25 vuodesssa. Voisitte
      kysyä
      lisenssejä.

      • "muuttamalla vedyksi, jolla tekisisi teräkset"

        Oletkos se äärilaidan älykkö Pekka Reinikainen?

        Mitenkä tuolla vedyllä tehdään terästä?
        Ensin pitää olla rautaa ja se muuttuu teräkseksi jos siinä on noin 0,2-2% hiiltä.


    • Anonyymi

      Suomea lyödään, muttei maa edes huomaa enää.

    • Anonyymi

      Eikös Greta ole agnostikko tmv?

      Silmien perusteella päättelen vaan kun itsellä oli kanssa tuikeat silmäilmeet kun olin matkalla Hornaa kohti.

    • Anonyymi

      Jälleen typerä ilmastodenialistin aloitus - ilmaston lämpeneminen perustuu tieteellisiin faktoihin. Ei täällä kukaan Gretaa palvo minään uskonnollisena henkilönä, hän nyt vain sattuu olemaan henkilö jolla on suuri julkisuusarvo ja vaikutus mm. maailman päättäjiin - eräänlainen herättäjä.

      Vaikka ilmaston lämpeneminen saattaa lyhyellä tähtäimellä olla Suomelle jopa edullista, niin pidemmän päälle siitä on suurta haittaa. Maailman ravinto tuotetaan pääosin maissa jotka ilmaston lämmetessä tulevat liian kuumiksi ja tai kuumiksi joten mm. sadot tulevat pienenemään.

    • Anonyymi

      Kyllä kirkoissa voidaan palvoa Gretaa, mutta aito kristinusko ei mihinkään katoa. Kristinuskoa on aina yritetty tuhota, mutta se ei ole ateistien harmiksi kadonnut minnekkään. Kukas kuuluisa ateisti julisti että kristinusko tulee häviämään maapallolta, lopulta hän itse kuoli ja kristinusko jatkoi leviämistään.

    Ketjusta on poistettu 58 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3928
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      357
      3048
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      1978
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1685
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1129
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      42
      889
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      831
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      70
      818
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe