Itsenäisyyspäivän riehumiseen, kuten joka vuosi. Äärivasemmistolaiset "aktivistit" eli anarkistit, nämä tukien varassa tarkoituksella elävät.
Persut ja muut isänmaata arvostavat juhlistavat Itsenäisyyspäivää arvokkaasti, he eivät riehu. Riehujat tulevat aina vasemmiston parista.
No niin, Liin kannattajat valmistautuvat
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kun Liin porukka taas liikkeellä, niin ikkunat h elisee ja Anna vilkuttaa ..
- Anonyymi
Laskua yleensä tulee, mutta eihän niillä reppanoilla ole rahaa maksaa.
- Anonyymi
Kaukana on ne ajat kun Paavo Arhinmäki joukkoineen mellasti linnanmuurien ulkouolella ja maijan kyyti oli tuttua tälle vasemmisto-radikaalille,nyt ollaan juhlimassa sisätiloissa ja sanotaan kättääivää porvaripresitentille ,hieno räätälintekämä puku päällä ei mikään desmannin halpapuku mitä rahvas käyttää kun ei ole muuhun varaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laskua yleensä tulee, mutta eihän niillä reppanoilla ole rahaa maksaa.
Lii sonnostautuu illan juhliin parasta päälle ei mitään halpa kretonkia että erottuu rahvaasta hän on sentään ministeri ja sen pitää myöskin näkyä että pääsisi iltaäivä lehtienpalstoille jolla oli juhlien kaunein puku päällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lii sonnostautuu illan juhliin parasta päälle ei mitään halpa kretonkia että erottuu rahvaasta hän on sentään ministeri ja sen pitää myöskin näkyä että pääsisi iltaäivä lehtienpalstoille jolla oli juhlien kaunein puku päällä.
Joo, ja kaverinsa seisoo linnan ulkopuolella möykkäämässä - surkuhupaisaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, ja kaverinsa seisoo linnan ulkopuolella möykkäämässä - surkuhupaisaa.
Todella ristiriitaista.
- Anonyymi
Ulosteet kaikki suoraan kadulle.
- Anonyymi
Toivottavasti Merja Kyllänen tulee linnan juhliin kaikki varmasti muistavat Merjan upean puvun jolla juhlisti linnan juhlia sinivalkoisessa puvussaan,ilkeämieliset naureskelivat pukuvalintaa olivatko persutoimittelioita kun sanoivat pukua kaljasaavin peitoksi.
- Anonyymi
Anarkisti provosoi, ja persu provosoituu. Vaikka yrittääkin väittää, että hän viettää itsenäisyyspäivää rauhallisesti ja arvokkaasti.
Todellisuudessa persu raivoaa somessa anarkisteja vastaan koko itsenäisyyspäivän, aamusta iltaan. Ja vielä seuraavana päivänäkin syvästi paheksuu anarkisteja, pyhän isänmaallisen vihan vallassa.- Anonyymi
Vaikka Lii on nyt parrasvaloissa hänen sielunsa on kenttätoiminnan puolella onhan hänen läppärissä Antifan tarra joka kertoo mitä miltä Lii oikeasti on väkivalta on aseemme ollut jo yli satavuotta vielä tulee revansi uhoaa Lii puheissaan mutta nyt syödään ja juhlitaan rahvas katsoo televisiosta kuinka maamme eliitti juhlii juhlien jälkeen Liin ei tarvitse kontata sörkän katuja nelinkontin kotia kohti .
- Anonyymi
Ne Oodinin sotilaat ja muut, jotka eivät ole varusmiespalvelukseen kelvanneet, ovat lähes kaikki perussuomalaisten kannattajia.
Nämä Oodinin sotilaat ovat epäisänmaallista joukkoa, kun pitävät esikuvanaan toisen maailmansodan aikaista natsi-hallintoa.- Anonyymi
Nyyh nyyh anarkomarko.
- Anonyymi
Trollallallallei, miten persut näihin liittyy
- Anonyymi
Miten Lii on oheistanut Antifan terroristijärjestön väkivallan onko luvassa taasen mailajuhlaa hakataanko hevosia ja mitä särjetään tällä kertaa ?
- Anonyymi
Ihan jotkut muut ne meinasi taas tulla hakaristilippuja heiluttamaan.
Tällä kertaa ei edes poliisin mielestä hyvä idea.
Toisin kuin monen palstalaisen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse824627Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763637Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.642070Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301142
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1451072- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891