Sillä eihän nyt yksi mies voi muuten tehdä näin paljon tuhoa keskustalle.
Varmasti vuotanut itse Whatsapp-viestit julkisuuteen jotta saa puolueen oikein hämmennyksen tilaan. Kulmunilla viimeinen mahdollisuus savustaa sipilä pellolle puolueesta.
Varmasti vuotanut itse Whatsapp-viestit julkisuuteen jotta saa puolueen oikein hämmennyksen tilaan. Kulmunilla viimeinen mahdollisuus savustaa sipilä pellolle puolueesta.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kuka uskaltaa viheltää pelin poikki? Kulmuni ei siihen kyllä pysty, eikä Kurvinen halua, koska on Sipilän mies.
Kulmunin on otettava vielä Sipilääkin kovemmat otteet käyttöön puolueensa vaarallista sisäpiiriä kohtaan. Tylysti vaan erotettava Kepun eduskuntaryhmästä. Mikää muu ei auta.
Ainoa, joka on lopullisesti ja täydellisesti menettänyt luottamuksensa on Juha Sipilä, sotkun alullepanija.
Mutta tämä henkilöhän ei siitä piittaa paskaankaanvertaa, HÄRSKI EI HÄPEÄ.
No, täytyy mukaan lukea myös Sipilän tukijoukkoon osallistujat, Antti Kurvinen, Markus Lohi, Ari Torniainen ja Juha Pylväs.
Nämä kaikki mainitut Katri Kulmunin täytyy siirtää "toisiin tehtäviin" jos haluaa puolueeseen palaavan rauhan ja luottamuksen. Myös puolueen ulkopuolisen luottamuksen.
Vaikuttaa vahvasti siltä että Sipilä on kokoomuksen myyrä.
Kepuhan kärsi tästä Sipilän likaisesta tempusta erittäin pahasti.
Orpotin ja EK ovat paistatelleet tyytyväisinä sisäänpäin naureskellen.
Kyllä nyt meni Kepun väki suoraan Sipilän ja kokoomuksen sekä EKn miinaan.
Kulmuni kokemattomuuttaan antoi kaiken tapahtua.
Sipilä on vain keulakoriste sen mädännäisporukan piiristä. Puolet kepusta on mätää porvariaatetta, puolet kansan syvien rivien sisintä olemusta.
Onneksi ei ole keskustalainen, saisivat hävetä.
Kokkari Häkkäsen mielistelee vallanhimossaan rasistisia persuja:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f4aaba74-589b-4621-8276-86d04e3c4979
Sipiläkö siellä vielä sekoittaa asioita. Postin hallitus piti erottaa, eikä pääministeri. Tämähän meni aivan päin persettä.
Sama politiikka vain jatkuu postissa ja taustalla häärivät Sipilä, Orpo ja EK:n Häkämies.
Missä on Keskustan alkiolaisuus - ja köyhän asia?
Sipilää ei kaipaa KUKAA
Väykkä kaipaa sillä sipilän nykyahdinko tuo Paavon takaisin.
Sipilän mielestä keskustan kannatus on yhä liian suuri. Olisiko Orpo moittinut häntä siitä?
Sipilismin teoria: Kaikki toimenpiteet jotka tulee EK:sta, yrittäjiltä ja kokkareilta, on laitettava heti käytäntöön kyselemättä mitään keskustan syviltä riveiltä.
Keskustalaisten vaaliteltalla onkin hyvä kysyä, oletko aito ja alkuperäinen Alkiolainen vai sipilisti.
Kohta on maaseudun edunajajapuolue ajettu Sipilän ja kumppaniensa toimesta poliittiseen hautaan. Eikö maajusseja huoleta yhtään?