Kokoomus, kepu ja PS haluavat Suomeen lisää halpatyövoimaa

palkkoja polkemaan. Persutkin keuhkoisvat tällä palstalla ennen eduskuntavaaleja että suomalaiset työntekijät ovat laiskoja ja liian kalliita ja ylistivät virolaista ja muiden Baltian maiden halpatyövoimaa. PS ajaa ensisijaisesti yrittäjien etuja ja tähän kuvioon liittyy myös halpatyövoima.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ok.
Käviks lukee jonku Persujen viimeaikasen uutisen, käänsit sen 180 astetta ylösalasin, ja meinasit et: ”Joo kyl tää varmaa läpi menee? Näyttää ihan uskottavalta näitten punaviher-lasien läpi”

Äänestä
  • Asiaahan tuo oli eli turha viissatella persutti.

    Äänestä

Totta.

Äänestä

Firmat haluavat halvan työvoiman jotta liikevoitot maksimoituu. FAKTA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

palkkoja polkemaan. Persutkin keuhkoisvat tällä palstalla ennen eduskuntavaaleja että suomalaiset työntekijät ovat laiskoja ja liian kalliita ja ylistivät virolaista ja muiden Baltian maiden halpatyövoimaa. PS ajaa ensisijaisesti yrittäjien etuja ja tähän kuvioon liittyy myös halpatyövoima.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu