Hallitusta ei voi rakentaa pelkkien laskevan kannatuksen puolueiden varaan. Se olisi karmea pommi seuraavissa vaaleissa.
Keskusta vaihtuu kokoomukseen
9
<50
Vastaukset
Kyllä voi ja näin myös tapahtuu. Mikäli kepu pysyy ruodussa, mikään mahti maailmassa ei saa enää hallitusta nurin tällä vaalikaudella. Jos kepu toistamiseen pettää hallituskumppaninsa SDP:n, on edessä uudet vaalit ja se olisi kuolinisku kepulle suurena ja merkittävänä puolueena.
- Anonyymi
Juha-Lesta Sipilä antoi jo sen kuoliniskun keskustalle Rinteen ajojahdillaan ja äärettömän lestatyylisellä(=tyhmällä) hallituksen hajoitusagendallaan.
Kerran kun viellä Juha-Lestan annetaan ajaa läpi lesta-agendojaan niin keskustalla seisahtuu veret seuraavissa eduskuntavaaleissa... Anonyymi kirjoitti:
Juha-Lesta Sipilä antoi jo sen kuoliniskun keskustalle Rinteen ajojahdillaan ja äärettömän lestatyylisellä(=tyhmällä) hallituksen hajoitusagendallaan.
Kerran kun viellä Juha-Lestan annetaan ajaa läpi lesta-agendojaan niin keskustalla seisahtuu veret seuraavissa eduskuntavaaleissa...Sipilä on rapauttanut oikeistovoimien rivejä ja saa pikku hiljaa kansan enemmistön siirtymään inhimillisempään suuntaan, kohti todellista demokratiaan perustuvaa kansanvaltaa. Tämä onkin sitten ainut hyvä puoli viimeisiä hengenvetojaan korahtelevassa Sipilyydessä, tuossa hyppykuppaakin haitallisemmassa hullutuksessa.
Kokoomus ei hyväksy nykyistä kansanrintamahallituksen ohjelmaa, joten se ei voi korvata keskustaa.
- Anonyymi
Katrin pitäisi häätää sipilä ja hänen yrittäjäkaverinsa kokoomukseen jotta keskustan kannatus nousisi. Palkansaajanhan ei kannata nykyään äänestää missään nimessä keskustaa joiden tuki on elintärkeää.
Suursiivous puolueeseen! - Anonyymi
Ei siellä kyllä kokoomustakaan tarvita kyllä 30 VUOTTA riitti
"Ei siellä kyllä kokoomustakaan tarvita kyllä 30 VUOTTA riitti"
Ei tarvita ei. Mutta jos kansa äänestää heidät ensi vaaleissa suurimmaksi niin se on sitten kansan vika. Ennemmin toivoisin hinkuyskää ja poskiontelontulehdusta kuin kokoomusta hallitukaseen.
- Anonyymi
Juha Sipiä ja Timo Soini
Uskon palo, jonka seurauksena kumpikin on syrjäytetty tehtävistään.
Kyllä kansa tietää, sanoi näitä herroja älykkäämpi edustaja aikanaan.
Yhteistä heille tästä on, katkeruus elämänsä loppuun saakka.
Tämä lyhentää kummaltakin heidän elinaikaa. - Anonyymi
Se on pommi ollut jo pitkään, joka kannatuslukujen julkistamisen yhteydessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645270Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti702549- 2692431
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362369Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191754Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2271523Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai531102Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131053- 901046
- 731003