Huomenta...

ja hyvää itsenäisyyspäivää.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kun hyvää itsenäisyyden muistopäivää

Äänestä

Hyvää itsenäisyyspäivää kaikille!

Ihmetyttää kun palsta on täynnä kirjoituksia joissa vain valitetaan ja parjataan omaa isänmaata. Jos täällä ei näe muuta kuin valitettavaa, niin voi muuttaa johonkin parempaan. Ei jää ikävä.

Tämä on hieno maa! Itsenäisyyttä kelpaa juhlia.

Äänestä
  • Juu samoin hyvää itsenäisen EU-provinssi Suomen päivää muillekin.

    Ja toki Suomin on vielä sinänsä HYVÄ maa, muttei läheskään niin hyvä kun se ENNEN oli!
    Ja EU-fanit summuut globalistit voi lähettää sen palautteensa sit suoraan mun silppuriin. Koska: Turvat tukkoon jos ette o elättäny itteenne tässä maassa parikyt vuotta sitten, niin teillä eimole silloin oikeutta myöskään sanoa siitä silloin juuta eikä jaata. Kiitos.

    Samoin te, jotten mielestä mihinkään ”Impivaaraan” palaaminen on mahdotonta, koska yhtään mikään ei ole mahdotonta TÄYSIN itsenäiselle maalle, jollainen Suomi ei valitettavasti enää ole, mutta ehkä vielä joskus tulevaisuudessa? Toivon ainakin.

    Ja se siitä pakollisesta negatiivisesta osuudesta. Toki maailmasta löytyy hyrymykky paljon nykyistäkin Suomea surkeampia maita, joten ollaan nyt toki onnellisia, ja varsinkin ylpeitä tästä ainoasta maasta jossa meitä pottunokkia esiintyy pulisten tällä yhdellä maailman ”kummallisimmista” kielestä!? :P :D

    Virtuaalinen kippis 🍹🍾 koska jäi aidot skumpat ostamati.

    Äänestä

..tyhmää olla ottamatta kantaa isänmaata koskeviin asioihin ja tapahtumiin. tämäkin palsta olisi mahdotonta, jos SDP olisi saanut asioista yksin päättää. Demarit olisivat estäneet www:n world wide webin käytön netin alkuaikoina, kuten Kiinassa ja Pohjois-Koreassa tehdään. Isänmaata rienaa jostakin syystä aina jokin poliittinen aate tai ryhmä kiihkeästi. Nyt ei ole itsenäisyyspäivän muistopäivä vaan Suomen syntymäpäivä. satavuotta kaksi vutta sitten SDP olisi vienyt meidät tuhoon Leninin mustaan aukkoon. Onneksi isänmaan miehet ja naiset voittivat soiaalidemokratian ja punalipun helvetin...

Äänestä

Mitä tää tarkoitta? Suomi liittovaltioon virallisesti elokuun alusta.
Tämän vuoden h- hetket olivat maaliskuu ja viimeinen myyntipäivä oli elokuu.

Oli itsenäsisyys oli kaunista ja vaurasta aikaa, ennen kokkareiden pelkoa ja unionia.

Äänestä

No Suomi ei ole enää itsenäinen valtio. Jos Suomi olisi itsenäinen se voisi valvoa omia rajojaan eikä päästää maahan rikollisia j huijareita ja voisi myös karkoittaa tänne pääseet ulos maasta omalla päätöksellään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja hyvää itsenäisyyspäivää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu