"Hämeen poliisilaitos kertoi perjantaina iltapäivällä katoamistapauksesta Lahdessa. Poliisi kaipaa havaintoja mahdollisesti Lahden keskustassa olevasta 2,5 kuukauden ikäisestä poikavauvasta ja hänen äidistään.
Poliisi kertoo, että viranomaisilla on huoli lapsen ja äidin hyvinvoinnista, minkä vuoksi henkilöistä pyydetään havaintoja. Havainnot tulee poliisin mukaan ilmoittaa hätäkeskukseen numeroon 112".
https://is.mediadelivery.fi/img/658/bb0cdf13a87d4bdf967ee1bd9ac91847.jpg.webp
Mikä tässäkin takana ?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006333961.html?ref=rss
Poliisi kertoo, että viranomaisilla on huoli lapsen ja äidin hyvinvoinnista, minkä vuoksi henkilöistä pyydetään havaintoja. Havainnot tulee poliisin mukaan ilmoittaa hätäkeskukseen numeroon 112".
https://is.mediadelivery.fi/img/658/bb0cdf13a87d4bdf967ee1bd9ac91847.jpg.webp
Mikä tässäkin takana ?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006333961.html?ref=rss
Vastaukset 8
Vanhimmat
Näyttää suvakilta joka on halunnut perustaa perheen kurkunleikkaajamuslimin kanssa. Ehkä hän ja lapsi ovat joutuneet miehen koko suvun seksiorgioiden kohteeksi, minkä päätteeksi on paloiteltu ja yritetty hävittää ruumiinkappaleet polttamalla. Tällainenhan alkaa olla normaalia arkea Suomessa. Ja sitä nyt eliiti linnassa juhlii.
Häpeä!!!!!!
OVAT LÖYTYNEET
Ehjinäkö? eikö oltu tehty esim. seksuaalista väkivaltaa?
"Hämeen poliisilaitos pyysi iltapäivällä havaintoja kateissa olevasta nuoresta naisesta ja hänen poikavauvastaan. Pian poliisi kuitenkin tiedotti kaksikon löytyneen hyväkuntoisina.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/bff5de6c-350b-4c21-873b-23cb305236f1
Viranomaisilla oli Hämeen poliisin tviitin mukaan ”huoli lapsen ja äidin hyvinvoinnista”. Poikalapsi on vain kahden ja puolen kuukauden ikäinen.
Hämeen poliisista kerrottiin Iltalehdelle, että kadonneita on etsitty koko päivän ajan.".
Äiti ja pieni lapsi ovat aina sellainen yhdistelmä, että jos heillä on jokin oletettu hätä, se on silloin kaikilla muillakin. Näin luonnollisesti heteroMIESTEN yhteiskunnassa.
Aina kun nainen ja lapsi yhdessä tai erikseen ovat kadoksissa, ensimmäisenä tulee mieleen sana muslimi. Jostain kumman syystä. Vaikka eiväthän he mitään pahaa ole Suomessa naisile, ja varsinkaan lapsille tehneet. Olen varmaan rasisiti.
Minulle tuli mieleen, että tämä äiti on jotenkin sairas, ehkä synnytyksen jälkeinen depressio? Kuvassakin äiti näytti hyvin rasittuneelta!