Persut ulkona hallituksesta!

Anonyymi

Tämä on hyvä päivä Suomelle ja suomalaisille! Lippukin on valmiiksi jo salossa!

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se parhaiten nauraa, joka viimeseks persraiskataan! ;)

    • Anonyymi

      Täytyypä poiketa kaljakaupassa juhlan kunniaksi!

      PS. Toivottavasti vihreät saavat jäykät viinat R-kioskeihin.

    • Anonyymi

      Tämä on tulee olemaan ilonpäivä Suomelle ja suomalaisille ,kun nämä viherpellet teloitetaan! Lippukin on jo valmiina kaikille näille vihervammaisille !

      • Anonyymi

        Persut suhtautuu aina yhtä lämpimästi erillaisiin mielipiteisiin ja ajatuksiin. Sitten ihmettelevät miksi muut puolueet ei halua yhteistyötä niiden kanssa.


    • Anonyymi

      antaa muide kurjistaa suomi romaniaksi,hevosil ajaviksi luusereiksi.Oikeesti sama mitä ketä ketkä.Loppu se äänestys.Ollaan ainoo maa varmaa ketä tuutista joka tuutista tulee pelkkää politiikan shitin jauhantaa.Viekööt vaik kaiken ketä kiinnostaa.Mennää takas aikaa enne lottia.

    • Anonyymi

      Hei haloo näitä kommentteja. Ei kyllä järki juuri päätä pakota. Onko sitä lainkaan?

      • Anonyymi

        Hei haloo: Minä ainakin tiedä painovoiman olevan satua ja Saatanasta.


    • Anonyymi

      Ei räksytyksellä Suomen hallitukseen kukaan persujakaan halua. Pitäisi tekemään järkevää ja ennen kaikkea Suomen etua ja Suomen kansalaisten etua nostavaa politiikkaa, eikä mitään muukalaisvihaa tai ilmaston muutoksen kieltämistä.

    • Anonyymi

      Ehdottomasti paras päivä Suomen itsenäisyyden aikana. Toivottavasti pysyy liputuspäivänä, persujen nöyryytyspäivänä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      184
      3673
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1162
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1109
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1020
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe