Presidenttipeli alkoi!

Vielä eduskunta ei ole valinnut uutta pääministeriä mutta se ei ole estänyt presidenttipeliä.
Siinä on nyt demareilla mahdollisuus saada Suomeen toinen naispresidentti seuraavissa vaaleissa.Persujenkin on nyt alettava fundeeraamaan kuka ehdokkaaksi.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vaikea uvitella, ketä demareista olisi sillä tasolla, että Presidentiksi.

Äänestä

Haavisto olisi todellakin suuri onnettomuus suomelle. Suomi saisi maailman irstaimman maan leiman.

Äänestä
  • Olet aivan oikeassa .Tule tänä yönä Tähtitorninmäelle niin saat palkintosi.

    Äänestä

Seuraavaksi residentiksi on saatava se savolaiskarjatilallinen hannakaisa heikkinen, kun se ossoo panna asiat hetkessä päin persutuslakia... hiän onkiin sipilän adjutantti.

Äänestä

"Siinä on nyt demareilla mahdollisuus saada Suomeen toinen naispresidentti seuraavissa vaaleissa."


Tänmä on hyvä.

Haaviston paksan ruksea kylli ei enään nouse kunnon leppisparinkunnan rakkauden tuotosta vastaan.

Vihreiden höymöily saa jäädä historiaan.

Äänestä
  • Rinne houkutteli kumppaniksi nuorehkon naisen toivossa päästä pressaksi hänen siivellään. Afrikan tähteä pelataan kapineteissa jo kuumeisesti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rinne houkutteli kumppaniksi nuorehkon naisen toivossa päästä pressaksi hänen siivellään. Afrikan tähteä pelataan kapineteissa jo kuumeisesti.

    "Afrikan tähteä pelataan kapineteissa jo kuumeisesti."

    Saako Haavisto rosvon vai hevosenkengän?

    Äänestä

Seuraavissa presidentinvaaleissa vuonna 2024 on naisia enemmän ehdokkaina kuin miehiä-

Äänestä
  • Näin se taitaa olla. Nyt vahvasti tähdet ovat kalleelaan demareihin päin. Mutta, myös Kepun nykyinen puheenjohtaja vaikuttaa tomeralta
    Kun ei nyt vanhat jäärät omassa puolueessa kampita. Jos näin tekevät, on se Kepun alasajo.
    Persuilla ei ole tällä hetkellä mitään tarjottavaa pressapelissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vielä eduskunta ei ole valinnut uutta pääministeriä mutta se ei ole estänyt presidenttipeliä.
Siinä on nyt demareilla mahdollisuus saada Suomeen toinen naispresidentti seuraavissa vaaleissa.Persujenkin on nyt alettava fundeeraamaan kuka ehdokkaaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu