Venäjällä varmaan ihmetellään

Suomessa on nuori nainen pääministerinä ja homo ulkoministerinä. Machokulttuurimaa Venäjällä naisia yleensä on hyvin vähän mukana politiikassa ja homoudesta puhuminenkin on lailla kielletty.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Putin innostunee nyt suuresti vierailuille Suomeen.
Muistisairas klenka vaihtui nuoreen ja tiukkaan.

Äänestä
  • Aikooko Putin tunnustaa persut ?

    Äänestä

Ruotsissa ei ihmetellä.

Äänestä
  • No Ruåtsissa ainakaan suvakit ei jouda edes miettimään! Koska siellä heillä on pelko enemmän ahterissa kuin täällä Suomen suvakeilla, koska modet ja swedudemut on jo ilmottanu tekevänsä yhteistyötä! ;) ... ja Pebantenia kuluu! :D

    Äänestä

Venäjän mediassa ei mistään feminismistä eikä homoudesta puhuta. Sota ja muut miehiset aiheet on pääosassa.

Äänestä

Se on yks paskanhailee mitä tuossa naapurimaiden kimppuun hyökkäilevässä diktatuurissa ihmetellään. Siinä kehitysmaassa riittää kansalla ihmeteltävää ihan omasta takaakin

1Äänestä
  • Pidähän pienempää suuta, ettei aamulla ole pari ohjusta takapihallasi vassu.

    Äänestä

Persut heti huolissaan mitä Venäjällä ajatellaan. Sopii kuvaan.

1Äänestä
  • Kummasti se vassu unohtaa juurensa, kun aloitte kapinaa ryssän kanssa viimeksi järjestellä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kummasti se vassu unohtaa juurensa, kun aloitte kapinaa ryssän kanssa viimeksi järjestellä.

    Sehän noita vassareita just kaivelee, kun ovat isänmaattomia sen jälkeen kun Neuvostoliitto kaatui! :)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kummasti se vassu unohtaa juurensa, kun aloitte kapinaa ryssän kanssa viimeksi järjestellä.

    Mitä sekoilet?

    Äänestä

Meksikossa ja siellä päin on samankaltainen machokulttuuri.

Äänestä
  • Venäjällä 17 miljoonaa naista hakataan vuosittaina ja 10 000 naista piestään kuoliaiksi joka vuosi.

    Jotain rajaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomessa on nuori nainen pääministerinä ja homo ulkoministerinä. Machokulttuurimaa Venäjällä naisia yleensä on hyvin vähän mukana politiikassa ja homoudesta puhuminenkin on lailla kielletty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu