Orpon mukaan postivyyhti on selvittämättä

Aivan oikein.

Hallituksen nimittämisen jälkeen postin hallitus tullaan sanomaan välittömästi irti.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eduskunta tulee antamaan huommenna tukensa ja luottamuksensa myös Pekka Haavistolle eikä siihen tarvita toimittajien eikä virkamiesten tai virkamiesyhdistysten luottamusta.

Äänestä

Jo olisikin aika antaa työrauha uudelle hallituksella. Vaan kun oppositiossa on vallanhimo niin huipussaan ettei maamme asioiden hoidolla ole mitään merkitystä.
Ikinä en tule äänestämään kokoomuslaista enkä perussuomalaista.
Tivataan al holista vaikka hyvin tiedetään että ne asiat ei kuulu julkisuuteen eikä rasistien tietoon. Ei sittenkään vaikkei sieltä annettaisi yhdenkään palata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aivan oikein.

Hallituksen nimittämisen jälkeen postin hallitus tullaan sanomaan välittömästi irti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu