Temppeliaukion kirkko tekee kävijäennätyksiä samalla kun vaparien jäsenmäärä senkun laskee.
Vaparit raivoissaan; miksi nuo saa mutta me ei saada
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Aika jännä juttu, kyse ei ole mistään vanhasta historiallisesta rakennuksesta. Siellä on jotain muuta, joka vetää maksavia vierailijoita.
Onnistuisikohan sama vaparien tiloissa....Kiinalaiset käy, ottavat 875455 kuvaa, juoksevat bussiin ja sitten ajetaan Porvoon kirkkoon, mennään kirkkoon, otetaan 4856647 kuvaa ja varin päästä bussi taas kohti uutta uljasta turistirysää.
- Anonyymi
Pappi_Heljas kirjoitti:
Kiinalaiset käy, ottavat 875455 kuvaa, juoksevat bussiin ja sitten ajetaan Porvoon kirkkoon, mennään kirkkoon, otetaan 4856647 kuvaa ja varin päästä bussi taas kohti uutta uljasta turistirysää.
Eivätpä ole nekään kiinnostuneita vapareista kuitenkaan
- Anonyymi
Uskonnollinen vetovoima. Kyllä vapaa-ajattelijain vastustaja nyt riemuitsee.
Vapaa-ajattelijayhdistysten liittomaksutilityksistä kerrotaan vuoden 2019 päätyttyä. Ennakkotietojen mukaan jäsenmäärä on monissa yhdistyksissä nousussa.
http://vapaa-ajattelijat.fi/liity-jaseneksi/- Anonyymi
Ei vedä vertoja kuitenkaan. Siinähän vassariänkyröit.
- Anonyymi
Tuommoisia ennusteita sinä olet esittänyt jo monta vuotta. Miksi nyt pitäisi uskoa sinua?
- Anonyymi
Tässä vähän liennystä ja kiennytystä riemun laineille: https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006338044.html
- Anonyymi
Arkkitehtuuriltaan kiinnostavaa rakennusta, jota vieläpä aktiivisesti markkinoidaan nähtävyytenä tyypillisesti käydään katsomassa useammin kuin tavallista toimistohuoneistoa. Oliko muuta kysyttävää?
- Anonyymi
ei oo vaparilta kysytty mitään
- Anonyymi
Vapaa-ajattelijoiden virtsanhajuinen tila likaisine ikkunoineen ei ole lainkaan houkutteleva. Edes vaparit itse eivät kyseisissä tiloissa useinkaan kokoonnu vaan baareissa kaljotellen.
- Anonyymi
Onneksi siellä ainakin yksi henkilö vaikuttaa käyvän toistuvasti kivijalkaa ja ovenpieliä nuuhkimassa ja ikkunoita hipelöimässä. Pitäähän ihmisellä harrastus olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2151459- 961286
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan41108Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171086Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9938Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86910Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.61862- 32850
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii45780T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37778