30pros alennuspiima ja herneskeitto. Alennuspiimä unohtui juomisen seurauksena lämpöseen ainakin vuorokaudeksi ja herneskeitto kahdeksi. Liotusvaihe onneksi. Maistoin herneskeittoa mutta siitä tuli huono olo, en ole varma johtuiko se juomisesta mitä kyllä vähän epäilen että ei..laitoin sen kylmään. Siellä se on. Tappio kuitenkin vain noi 87 senttiä jos en uskalla syödä. Nyt viis päivää yhteensä ollu, kolme kylmässä.
Niin ja sitä rahaa kului. Viinaa ja lonkeroo punkkuu kun halpakalja vaan ei maistu enää. ja välillä sitä pitää rentoutua alkoholin avustuksella. On mulla muitakin maksuttomia tapoja rentoutua. Onneksi. jos joskus tupakkaa poltan,mulla taitaa olla vajaa aski viimekeväältä. baarissa olin syyskuussa viimeksi.
30pros alennuspiimä ja herneskeitto
6
203
Vastaukset
- Anonyymi
Alennus piimää juu ja alkoholiin varaa laittaa huh huh.
No sen takia sitä halvalla yritti selvitä kun on tuo ongelma. ja sitten potuttaa ku rahaa menee hukkaan. ja sit vielä elintarvikkeitakin tuon ongelman takia.
- Anonyymi
Ostin myös -50% alennuksella piimää, tein siitä pannukakkua, kun en muuten juo piimää. Kylmäketjua en kyllä viitsi katkaista elintarvikkeilla, niin säilyvät pidempään.
No se johtuikin tuosta alkoholista. Potuttaa tuplasti. ja oli siinä hernekeittokin..tai se liotusherneet. Onneks en sentään laittanu muita juttuja sinne.
- Anonyymi
uunounelmaerakko kirjoitti:
No se johtuikin tuosta alkoholista. Potuttaa tuplasti. ja oli siinä hernekeittokin..tai se liotusherneet. Onneks en sentään laittanu muita juttuja sinne.
Uuno-Unelman pitää nyt laittaa se korkki kiinni. Ja alkaa vaikks reenaamaan niin rahat säästyy :)
- Anonyymi
Toi on kanssa kun ryyppää ja sitten ei ole oikeen varaa ostaa ruokia, ruotii itseään pitkän aikaa miks ryyppäs. Jos kaljottelee ni ruokia pakkaseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648
