mandaatin kotiuttaa ISIS-aikuisia?
https://www.verkkouutiset.fi/kai-mykkanen-onko-hallitus-antanut-mandaatin-kotiuttaa-isis-aikuisia/
Kokoomuksen ryhmäjohtajan mukaan edellisen hallituksen linjana oli, että aikuisia ei auteta palaamaan.
Kokoomus yhtyy perussuomalaisten alulle panemaan välikysymykseen ISIS-palautuksista.
https://www.verkkouutiset.fi/kai-mykkanen-onko-hallitus-antanut-mandaatin-kotiuttaa-isis-aikuisia/
Kokoomuksen ryhmäjohtajan mukaan edellisen hallituksen linjana oli, että aikuisia ei auteta palaamaan.
Kokoomus yhtyy perussuomalaisten alulle panemaan välikysymykseen ISIS-palautuksista.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hallitus on Suomessa se joka antaa mandaatteja. Oppositio ei sitä tee.
Mykkäsen tulisi Orvon tavoin ymmärtää, että kokoomus on oppositiossa, ei hallituksessa.
Kokkareet yrittävät loistaa isänmaallisena porukkana, kuitenkin raha silmissä kiiluen ovat olleet haalimassa maahan halpatyövoimaa voittojen maksimoimiseksi, piittaamatta työttömiksi jäävistä suomalaisista ja heidän lapsistaan.
Ääntenkalastelua ja paskanjauhamista.
Hyvä, nyt vähänkin järjissään olevat, go!
Ei pitäisi tuoda valtion toimin eikä muutenkaan päästää maahan!
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006339429.html
Suora lähetys kello 10.55: Välikysymykseen al-Holista .....
Järkevissä maissa on Isis lähtijöitä otettu kansalaisuus pois kuinkahan vihervasemmisto hallitus toimisi jos kyseessä olisikin natsit?
Muuten hyvä mutta kansalaisuutta ei voi ottaa pois. Vai minkä maan kansalaisen meinaat henkilön sen jälkeen olevan?
Dnatestit jokaiselle tulijalle. Niistä selviää kuka kukin on.
Al-Holin kansalainen, pyytäkööt sieltä passin :D
Tanskassa oltiin edistyksellisiä ja otettiin isis-terroristeilta kansalaisuudet pois
Mitä merkitystä sillä on kuka on kukin? Kansalaisuudesta tässä on kyse eikä mistään tuntemattomista ihmisistä.
Persu satuilee taas omiaan. Jos on useampi kansalaisuus niin tietysti voidaan karsia osa pois. Jokaisen on oltava kuitenkin jonkun valtion kansalaisia.
Niinpä! Pelkät pennut vaan revitään vanhemmistaan irti tänne radikalisoitumaan entisestään! Uusi prosessi sitten yhdistämään ne myöhemmin terroristivanhempiinsa. Tuottoisampaa niin.
Miksi ne eivät muuten voi olla siellä? Mikä itseisarvo saadaan niiden tänne roudaamisella?