Kyllä on jo tuolla kirkollakin käynti tehty nöyrryyttäväksi köyhälle. Tampereella kun nysse ruoka-auto hajosi ja nyt tavarat kerätään saleihin, kuten kaukajärvelläkin. Siellä puolet avustustavaroista puuttuu ja mukaan on otettu lapsityövoimaa , siinä joku 10-12 v tyttö kertoo että vain 2 banaania vaikka laatikko puolillaan ja hakijoita ei enään, sama muissa tavaroissa . Ei voi nöyryyttävämpää olla kun lapsi määrää mitä saat nälkääsi avustus tuotetta ottaa ja miksi edes jakaa jos kaikkia ei sitten jaeta. Mihin loput hukataan, roskiin tietysti. Lihaa oli 1,5 laatikollista ja ei silti edes santsia saanut. Meneekö nekin loput roskiin vai kirkon oman väen kaappiin.Vai onko sielläkin nämä suosikit joille kyllä kasseja on kanossa enemmän kuin käsiä, eli pärstäkerroin sanoo saatko santsia vai et. Nälkä on kun varat ei riitä monisairaan ja korvauksilla olevalla eloon. Hukkaan ei varmasti kukaan hakija tuotteita heitä vaan kyllä ne syödään viimeistä murua myöten. Vihaisesti sitten katsotaan kun kysyt, että olisiko ylimääräistä saada kun tuotetta on ja hakijoita ei. Sitten tämä tuen saannin haku, miksi kummassa minun täytyy kirkolle viedä koko tilihistoriani ja muut dokumentit. Mitä kirkko niillä tiedoilla tekee. eikö se riitä kun osoittaa olevansa tuella elävä jo muutoinkin. No, tulin siihen tulokseen että näen mielummin viikon kuukaudessa nälkää kuin käyn enään itseäni nöyryyttämässä ja haikeana katsomassa kun et saakkaan avustus tuoteita mitä jo eu,kin on antanut ja kuinka tavaraa silti sitten roskiin viskataan mitkä kaupat ja muut firmat on hyvää hyvyyttään köyhälle jaettavaksi antanut. Huomenna viimeistään erotaan vielä kirkostakin.
eu ja kirkon ruoka-apu.
Anonyymi
1
232
Vastaukset
- Anonyymi
Kirkosta eroamisen harkitseminen onkin juuri nyt ajankohtaista, koska tässä kuussa eroaminen lopettaa kirkollisveron maksun ensi vuonna. Mutta jos on vuodenvaihteen jälkeen hetkenkin jäsenenä, joutuu maksamaan koko vuoden veroa.
Pitkäaikatyötön
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513525Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1062311Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5922256Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192016- 201638
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431638KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar731610Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1351491- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?921391