Löytyiskö jotakin valeuutista, josta vois Jusseilla twitterissä?
Mistäs tänään Jusseillaan?
40
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Juu, Hyvä kun tuli puheeks!
Åbo akademiin tutkimuksessa kuulemma löydettiin yks ihan elävä demari, joka EI ole pedofiili! :)- Anonyymi
Ai, se on se sama ruåtsidemokraattien valeuutistrollikanava, mistä HallaJussikin itsensä käräytti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai, se on se sama ruåtsidemokraattien valeuutistrollikanava, mistä HallaJussikin itsensä käräytti.
Juu. Juuri se Ruåtsin Åbo akademii!
🍼 *lutkun lutku* - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu. Juuri se Ruåtsin Åbo akademii!
🍼 *lutkun lutku*pätevämpi uutinen kuin sinut pedofiilifantasiasi. itteesko lutkutat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
pätevämpi uutinen kuin sinut pedofiilifantasiasi. itteesko lutkutat?
You wish! ;)
- Anonyymi
Putiini kiittää Halla-ahoa Suomen sisä ja- ulkopoliittisista strategioista.
Olipahan isänmaallinen teko Halla-aholta, voihan perhana!
Tyhmä saa olla mutta ei Putinsuomalainen!- Anonyymi
Kiitos että vahvistit teidän suvakkien tyhmyyden!
- Anonyymi
Ai siis ei saa olla vasuri!
Selvähän se.
- Anonyymi
Kyllä nyt täytyy demarimaisesti veijoilla ja keskustella lasten ja naisten hyväksikäytöstä ja seksuaalisesta ahdistelusta.
- Anonyymi
... sekä siitä, että mikä olisi kohtuullinen korvaus - joka luonnollisesti maksetaan veronmaksajien rahoista, koska SDP - vuositasolla pedofilian harjoittamisesta.
Riittääkö miljoona per pedari?
- Anonyymi
Taisi Tulli osua akilleen kantapäähän.
Hyvin monessa asiassa H-A on ollut oikeassa. Ehkä iski vauhtisokeus, ja tuli tartuttua asiayhteydettömään uutiseen?
Sitten kun on tilinteon hetki, niin suoraselkäinen olisi todennut, että "Yhdistin asiat väärin, minun virhe.". Ilman ihme kiemurointeja.
Kuvittelin, että hän olisi päässyt tästä huonosta tavastaan eroon, koska esiintyminen on vuosien varrella parantunut merkittävästi. Nyt uutisoitu osoittaa, että kyky myöntää omia virheitä on nolla. Se on todella huono ominaisuus, jos jossain vaiheessa olisi valtakunnan johtajapesti edessä.
Toinen varsin mauton viestintä eiliseltä oli "hatullisen syöminen". Ymmärtäisin, jos kyseessä olisi osa jokin tv:n viihdeohjelma ja vierailu siellä. Vastakkaisiin mielipiteisiin ei tuollainen outo nokittelu sovi. Tyylillisesti raju rimanalitus, jonka varmaan PS-kannattajatkin havaitsevat? Olihan vaalien ratkaisuvaihe suorituksena aivan huikea.
Kannattaisi muuttaa käytöstä. Tällä linjalla puhuttelee yhä ohenevaa joukkoa.- Anonyymi
Näyttää olevan vasureilla todella vaikeaa hyväksyä Perussuomalaisten paremmuus.
Kateus, kauna ja katkeruus olivat tuonkin kommentin lähtökohdat. - Anonyymi
H-A oikeassa, haha. Iltalehtikin vain huvikseen paljastaa H-An olevan "oikeassa". Heko heko.
- Anonyymi
Entäs sit aina-niin-korrektin Kärnän oma tahdikkuus? :)
Aloitti just vähän aikaa sit twiittinsä Haapalalle ”HV”! :) Ja yhtä tahdikkaasti ja suoraselkäisesti sano et se tarkoittaa ”Hyvä Veli”? :)
Tollai pelle sais syödäkin vaikka parikin hatullista.
- Anonyymi
Kusessa ollaan, nimim. HallaJussi eduskunnan takarivistä kirjoittaa....
- Anonyymi
... muuten jees, mut Halla-aho istuu kohtalaisen edessä eduskunnassa! :)
Ullatus, et suvakilta lipsahti husutus! :) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
... muuten jees, mut Halla-aho istuu kohtalaisen edessä eduskunnassa! :)
Ullatus, et suvakilta lipsahti husutus! :)No katoppas uudemman kerran jusseilija HallaJussin sijainti eduskunnassa.
Ensimmäisen kauden kansanedustajat laitetaan takariveihin.
HallaJussin edessä on monta riviä kokeneita edustajia.
Kokemattomuus näkyy ensimmäisen kauden edustaja HallaJussista, kun päästelee yhdessä Niikon kanssa keskeneräisiä eduskunnan sisäisiä asioita koko maailmalle twitterisekoiluillaan.
Hölmöläisen maineen saa helpolla, mutta eroon siitä ei sitten pääsekään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
... muuten jees, mut Halla-aho istuu kohtalaisen edessä eduskunnassa! :)
Ullatus, et suvakilta lipsahti husutus! :)ensimmäinen persu joka myöntää persujen olevan kusessa. siinä on viisauden alku.
- Anonyymi
halla-ahon takana on vain kaksi riviä, edessä sen sijaan neljä riviä.
istuuko halla-aho edessä vaiko takana?
syö itte vaan housusi sisältö, sieltähän sen löydät. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
halla-ahon takana on vain kaksi riviä, edessä sen sijaan neljä riviä.
istuuko halla-aho edessä vaiko takana?
syö itte vaan housusi sisältö, sieltähän sen löydät.Ai sullakin on käyttöä tälle!?
http://www.aa-pi-nen-sel-ko-suo-mek-si.fi/
- Anonyymi
Jussi tutkii nyt ahkerasti tietoja lähtevistä ja saapuvista lentokoneista.
Eräs epäilyttävä lento on juuri tällä hetkellä Turkmenistanin yllä. Kääntyykö se Suomeen päin?
Entä mitä Tullissa puuhataan?
Miksi Suojelupoliisin rakennuksen kolmannessa kerroksessa oli valot päällä keskellä yötä?- Anonyymi
... ylläolevan kirjoittaja. Unohdin mainita:
Miksi unohdin ottaa tänä aikana ADHD-lääkkeeni? - Anonyymi
hallajussin havainnot oli kaapattu saharan pierusta...
- Anonyymi
Onko Halla-ahossa miestä syömään vedossa häviämänsä hatullisen paskaa?
Nyt on se tosipaikka edessä.- Anonyymi
Miks Halla-ahon pitäs syödä hatulline, jos AINOA joka lupas syödä, on Kärnä?
Ai siksikö, koska sä et edes siellä apukoulussa oppinut lukemaan? :) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miks Halla-ahon pitäs syödä hatulline, jos AINOA joka lupas syödä, on Kärnä?
Ai siksikö, koska sä et edes siellä apukoulussa oppinut lukemaan? :)veto on molemminpuolinen, tietenkin. joka toisen haastaa, myös itse on mukana. reilun pelin henki on sellainen.
ei tule tänään, naisia eikä lapsia, ei tule ensi viikollakaan.
halla-aho on vedon hävinnyt. luistaako vastuustaan? niin taitaa tehdä...jänöjussi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miks Halla-ahon pitäs syödä hatulline, jos AINOA joka lupas syödä, on Kärnä?
Ai siksikö, koska sä et edes siellä apukoulussa oppinut lukemaan? :)Persuparka luulee, että lännessäkin kun haastettiin aseilla kaksintaisteluun, vain haastajalla oli aseessa panokset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
veto on molemminpuolinen, tietenkin. joka toisen haastaa, myös itse on mukana. reilun pelin henki on sellainen.
ei tule tänään, naisia eikä lapsia, ei tule ensi viikollakaan.
halla-aho on vedon hävinnyt. luistaako vastuustaan? niin taitaa tehdä...jänöjussi.Missäs nin sanotaan? Sun maon pienessä punaisessa kirjassa vai sudeenpentujen käsikirjassa? :) Ja kuaks tossa on edes mitään vetoa lyönyt, koska Kärnähän jo ihannitse lupas syödä sen hatullisen jos sieltä tänään sannoja ja/tai lapsia kentälle pöllähtää? :)
Kannattaiskohan sunkin kerrata?
http://www.aa-pi-nen-sel-ko-suo-mek-si.fi/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missäs nin sanotaan? Sun maon pienessä punaisessa kirjassa vai sudeenpentujen käsikirjassa? :) Ja kuaks tossa on edes mitään vetoa lyönyt, koska Kärnähän jo ihannitse lupas syödä sen hatullisen jos sieltä tänään sannoja ja/tai lapsia kentälle pöllähtää? :)
Kannattaiskohan sunkin kerrata?
http://www.aa-pi-nen-sel-ko-suo-mek-si.fi/tiedät itsekin vedonlyönnin säännöt. vedon hävinnyt toteuttaa haasteen.
- Anonyymi
UM:stä saa faxilla ihan oikeitakin uutisia, joskus voi tulla ihan pyytämättä.
- Anonyymi
Onneksi Halla-aholla on tukenaan Venäjäkonsultti Hakkarainen. Suora yhteys on harvoilla Putiiniin.
- Anonyymi
Ei suoraan vaan yön susien kautta.
- Anonyymi
Niin siellä Moskovan naapurikaupungissa Brysselissä? :)
🤡 *tid-did-tidi-didi-tid-did-dii-dii* 🍼
- Anonyymi
On keskustelun aloittajalla taas vaikea päivä. Onkohan lääkkeet loppu?
- Anonyymi
Mallia on otettu palstan persualoittajilta. Sopii tyyliinne niin täydellisesti kun vain voi.
Heidän lääkkeistään en tiedä enkä ole vastuussakaan. - Anonyymi
oho. vauva.fi keskustelupalstan älykkäin on liittynyt seuraamme.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
oho. vauva.fi keskustelupalstan älykkäin on liittynyt seuraamme.
Emoji-Eemeli on vauva.fi keskustelupalstan vakiojäsen.
- Anonyymi
HallaJussi mokasi itsensä täydellisesti, sille voi nauraa rätkättää joka kerta kun tuon tahattoman koomikon näkee.
- Anonyymi
onko eduskunnasta tänään suoraa lähetystä? tahtoo nähdä koomikon
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708