Missä saatte parhaiten tavarat myytyä, kun perinteiset kivijalka-kirpparit eivät vedä yhtään, olisin kiitollinen tiedoista, muutto ???
Vastaukset 4
- Anonyymi
Missä tahansa kauppa käy, jos hinta on oikea.
- Anonyymi
Tiedetään, mutta missä nopeinta menoa ? Saisko asiallisia vastauksia, kiitos.
- Anonyymi
Ei muuten pidä paikkaansa, on ollut 100 e tuotteita kahdella eurolla ja hyväkuntoisia ja niin vain kotiin tuli takaisin. Pitääkö aina kettuilla, eikö voi vastata asiallisesti, valitettavasti minullakaan ei ole antaa vinkkejä.
- Anonyymi
Kyllä nämä sanomalehtien pikkuilmoituksissa ilmoittlevat ostavat eränä melkein mitä tahansa. Hinta vaan on melko vaatimaton, mutta toki heidänkään ei paljoa kannata maksaa, kun pääosin kirppiksillä myyvät roiniaan eteenpäin. Hyvä keino päästä tavarsta eroon on myös lahjoittaa niitä johonkin kolmannen sektorin ylläpitämään kirpputoriin. Näitähän on esim. Fida, Pelastusarmeija, SPR-KOntit sekä joka paikkakunnalta löytyvät kierrätyskeskukset. Hyvän hinnan saaminen käytetystä tavarsta edellyttää aikaa, tietoa markkinoista ja tuotteista sekä niistä satavissa olevista hinnoista. Sitä ei aloittajalla taida olla, vaan jonkun pitäsi vaan antaa rahaa hänen romuistaan ilman, että joutuu näkemään vaivaa ja opettelemaan asioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921543
- 721244
- 891203
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois274981- 95919
- 40884
- 49777
- 80755
- 55743
- 45685