Hieno juttu Ylellä uskonnottomuudesta. Suomessa tosiaan vasta harjoitellaan uskonnottomien huomioimista mutta onneksi kovaa vauhtia mennään parempaan suuntaan.
https://yle.fi/uutiset/3-11114523
Juttu on istuu sanoittaman monta asiaa mitkä koen samoin. Otsikko ehkä poikkeus kohdallani, joka vahvistaa jutun erinomaisuuden. Toivottavasti tuleva polvi on arvoiltaan terveempi tässäkin asiassa.
Uskonnottomuuden kohtelu
5
261
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö massapostittaminen ole kielletty? Tähän löytyy vastauksia yleistä uskonnosta osastolla.
- Anonyymi
Vaatii aikansa ajatellaanko sunnuntaityö korotetulla palkkaprosentilla?
Jos aurinko kiertää maapalloa miten joku kierros on kalliimpi ja on pyhitettävä erityisesti.
Kuka selittää että sabattina kaupat on vain klo18.00 avoinna
Kysyn uudelleen, useat K ja S marketit näyttävät olevan lauantaina sujettuna klo18 jälkeen.- Anonyymi
No onneksi jossain järki luuraa edes vähän, osaavat pistää ovensa säppiin edes vähäksi aikaa. Kauppojen ympärivuorokautiset aukioloajat ovat syvältä ja kertovat pelkästään siitä, että ihmiset ovat poispilattuja. - Nm. Se on sapatti
- Anonyymi
Anna mun kaikki kestää. Uskovaisuuttakin voidaan pitää uskonnottomuutena. Mun ajatus menee solmuun.
http://Jeesus-on-Herra.com/et-tarvitse-uskontoa/
Et tarvitse uskontoa. "Hieno juttu Ylellä uskonnottomuudesta. Suomessa tosiaan vasta harjoitellaan uskonnottomien huomioimista mutta onneksi kovaa vauhtia mennään parempaan suuntaan."
Uskonnottomia ihmisiä ei ole olemassakaan. Kaikilla ihmisillä on jumala ja uskonto - jos ei oikea, niin väärä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site495862Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714585Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564131SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913735Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613255SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502443Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131209