Lapsia raiskataan, ovat hiljaa.
Vanhuksia raiskataan, ovat hiljaa.
Mutta jos isis terroristi ei saa täyshoitoa ja rahaa ja uusinta iphonea sekä kallista ykkösluokan lentoa ja näin vältettyä vastuutaan kansanmurhista, teloituksistaan ja rikoksistaan ihmiskuntaa vastaan, niin silloin älähdetään.
Jos siis maailman pahimmille terroristeja ei palkita hirmuteoistaan runsaskätisesti, niin silloin ihmisoikeus-aktivistit aktivoituvat ja alkavat toimiin, heidän uhreillaan ei tietenkään ole merkitystä.
Ihmisoikeudet tarvitsevat nimenmuutoksen ja uusi nimi, joka parhaiten kuvaa toimintaa on terroristioikeudet.
Ja ehdotan, että terroristioikeus sopimukset puretaan ja tilalle kirjoitetaan uudet sopimukset, jotka ovat uhrien oikeuksien puolella.
Nykyiset saa heittää roskikseen aktivistien mukana.
Ihmisoikeus-aktivistit ovat VITSI
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 682600
- 622552
- 681752
- 241577
- 201500
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91430- 151352
- 381213
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81157- 251076