Trump lupasi JÄTTIDIILIN Britannialle!

Anonyymi

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006342004.html

Presidentti Trump juhli Britannian vaalitulosta. Hän lupasi, että USA tekee todella mahtavan kauppasopimuksen Britannian kanssa. Kuulemma paljon paremman, mitä UK olisi koskaan voinut tehdä EU:n kanssa.

Mikä on hieno asia! Koska se kannustaa MUITAKIN EUvostoliiton jäsenmaita eroamaan ja siten palauttamaan itsenäisyytensä ja vapautensa.

Joten Suomella , suomalaisilla ja suomalaisuudella on vieltä toivoa selviytyä varmasta tuhosta, jota EU ja sen kätyrit ovat järjestämässä meille.

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      80% maailmankaupasta pyörii EU:n ulkopuolella. Ei tarvitse olla mikään talousnero tajutakseen, että hyvät itsenäiset sopimukset muun maailman kanssa korvaavat HELPOSTI huonot sopimukset EU:n kanssa.

      • Anonyymi

        Hölynpölyä.
        EU muodostaa maailman suuriman vapaakauppa-alueen. YhdessäJapanin,Kanadan , Australian ym se hallitsee lähes puolta maailmankaupasta. Myös Kiinan kanssa käydään mittavaa kauppaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hölynpölyä.
        EU muodostaa maailman suuriman vapaakauppa-alueen. YhdessäJapanin,Kanadan , Australian ym se hallitsee lähes puolta maailmankaupasta. Myös Kiinan kanssa käydään mittavaa kauppaa.

        Hehheh!? Vapaakauppa-alueko??? ;-)

        Eunukki yrittää liittää nyt Japanin, Kanadan, Australian ja Kiinan EUvostoliittoon?!

        Kyse on normalista kaupankäynnistä, ei mistään "kaupp-alueesta"!

        Kanada kuuluu NAFTA:n, johon muuten UK voi myös liittyä, ainakin osittain .


    • Anonyymi

      Trumpin lupauksille nostaa koira jalkansa.
      Britannia voi selvitä vain tekemällä kiireimmin vapaakauppasopimuksen EU:n kanssa.

      Mikään ei tietenkään estä sopimasta myös USA:n kanssa.

    • Anonyymi

      USA on aina vastustanut kommunismia.

    • Anonyymi

      Voi kaimakulta, Trump sanoo aina omista ajatuksistaan: "Mahtavaa. " Kivaa näin Joulun alla, että joku vielä uskoo Trumpin puheisiin. Muuten, mites se muuri? Joko Meksiko on maksanut sen?

      • Anonyymi

        Tiedoksi teille Trumpia vastustavan valta- eli valhemediamme uskojille:

        USA:n talous on paremmassa kunnossa kuin koskaan. Työttömyys on ennätysalhainen, erityisesti mustaihoisten(!) kohdalla.

        Trumpin vuosia jatkunut syytteillepano-farssi on loppumassa, koska Demokraatit tajuavat sen kääntyneen itseään vastaan. Kansa on myös kääntynyt sitä vastaan.

        Jos hakee tietonsa USA:n tapahtumista vain valtamediastamme, niin on täysin hukassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3262
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1304
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      181
      1243
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      971
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      942
    7. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      849
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    Aihe