Uutinen pääsi leviämään kaikkialle. Nyt Katri Kulmunin toimintaa paheksutaan kaikkialla.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006343178.html
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006343178.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
K. o ihmisoikeusjärjestön tehtävä ja tarkoitus on nimenomaan kauhistua kaikesta.
Eiköhän näillä järjestöillä ois tarpeeksi tekemisä omassa maassaan
Tukkikaa sen pikkutytön suu.
Ei kun pitäkää vaan esillä ja uutisissa. Kunniasta viis, maine on tärkein.
Mitenkä Suomessa voi olla noin avuton ministeri että neuvoa pitää kysyä twiittaamalla. Tunnetusti kansa on tyhmää ja saadut vastaukset ovat" laidasta laitaan", ei mitään järkeä. Ministerilla on kallispalkkaisia neuvonantajia ympärillään, eikä kukaan osaa mukamas "mitään neuvoa antaa "! Kyllä ministerin pitää edes omaksua viran vaatima pätevyystila, ei epävarmana kysellä mitä pitäisi tehdä jos ei hallitse edes kokonaistilannetta vaan menee sinne missä aita on matalin ja kyselee muilta!
On se kyllä kaunista. Ei taida Räikkösen pojan parru riittää naimaan Marinista sitä ressiä jota tilanne synnyttää. Mulla on Sannalle 20 cm ja jaksan viisi kertaa yhteen putkeen, unohtuisi Haaviston ja Kulmunin aiheuttama ressi.
Kulmuni on kansan kanssa samalla aaltopituudella. Respektiä.
Tyypillistä kepulointia
Pavekin olisi pätevämpi kuin tämä maitotyttö. Ja samalta suunnalta ovat kotoisin.
Valtiovarainministerillämme luottamuspulaa herättävä harkintakyky!
Vai saiko Instagram-sekoiluunsakin ohjeet Sipilän miehiltä?
*Katri Kulmuni kysyi Instassa, pitäisikö al-Holista palauttaa pelkät lapset vai myös äidit – ihmisoikeusjärjestö jyrähti: ”Mitä seuraavaksi, julkiset hirttäjäiset?”*
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f19d1f5b-bd2b-4fc1-98bf-007a02343946
Olisikohan kepujen viimeinkin rauhoituttava tekemään hallituspolitiikkaa!!!
Kauhistuttavinta on että koko Suomen valtion budjetin päällä istuu noin harkitsematon henkilö.
Kyseleekö somehörhöoltä mihin seuraava miljardi pitäisi sijoittaa ? Huh..huh..
Oisko nyt kumminkin Lintilän pitänyt hoitaa tämä pesti, kun Kulmunilla menee aika sosiaalisen median päivittämiseen ja kaikkeen hömppään siellä. Ministerinä valtionvarainministerin pitäs myös ymmärtää jotain raha-asioista, ikäänkuin olla koulutus siihen.
Ettei tässä olla yhtä tyhjän päällä kuin Jari Linström vastaamassa kesken jääneellä laborantin koulutuksella oikeusministerin pestistä ja siihen päälle työministerin pesti. Siinä sitten Hyppykeppi-Jarpalta meni hermot. Hommia oli liikaa ja osaaminen miinusmerkkinen molempiin ministerin pesteihin. Kyllä siinä uupuu raavaskin bodattu mies.
Eihän nämä edes noteeraa millän lailla budjettia väsätessään haittamaahanmuuton miljardikuluja. 3-4 miljardia on valtava raha vuodessa tähän turhuuteen. Tämä on valtiollinen skandaali ettei sitä rahaa tunnusteta olevan olemassakaan ja meidän selkänahasta se revitään.
Mitä ihmisoikeusjärjestö niille sanoo, jotka vastustavat lasten tuontia Al-hol leiriltä?
Vihervasemmistolainen Islamilaista vallankumousta puolustavan järjestön mielestä suomessa ei saisi kysyä eikä kuunnella kansalaisten pielipiteitä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006025773.html
Orpo on ollut maaliskuussa sitä mieltä että tapauskohtaisesti...
Puhutkin täyttäpaskaa. Jo aikaisemmin on päätetty näin.
https://www.satakunnankansa.fi/a/9635a64b-40ed-4074-a1ea-34093c46979d?utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=suosittelu_kontekstuaalinen&utm_content=aiheesta-muualla&_ga=2.35397985.1783081567.1576330919-246362372.1576330919
Kulmuni on tähän mennessä ollut täysin onneton johtaja. Toistelee ympäripyöreitä ulkoa päntättyjä vastauksia ja esimerkiksi A-studiossa näytti, että meinaa itkeä kun Jussi tykitti häntä.
Kulmunin aika ei ole vielä, ja en ymmärrä miksi Kepu valitsi pikkutyttösen puheenjohtajakseen.
Kulmuni ei lopeta vuotoa persuihin tai kokoomukseen, vaan lisää sitä.
Keskustalaisille oikea lottovoitto.
Mutta kun Kokoomus ja Pressut ovat suomen pystyssä pitäviä puolueita.
Sossu-komukat ovat suomen syöpä, heistä täytyy päästä eroon isisin terroristien mukana.
Pääsihän se leviämään maailmalle kuinka lehdistöä kiellettiin kysymästä pääministeriltä hankalia kysymyksiä!
Ulkomailla kirjoittivat että "nuori demokratia vielä opettelee sananvapautta ja lehdistönvapautta."
Niin, onko tämä Al-Holi asia tärkeämpi asia kuin mikään muu, että EU:n kokoukseen menevältä pääministeriltä ei kyseisestä kokouksesta kysytä mitään, mutta Al-Holista sitten aletaan tivata kiireiseltä pääministeriltä.
Enemmänkin median edustajat ovat moukkia ja vailla sivistyneitä käytöstapoja. Luulisi kiinnostavan enemmän koko EU:n asiat kuin muutama leirillä oleva nainen lapsineen, kun hallitus ei edes ole ehtinyt asiaa tarkemmin käsittelemään. Asiat etenevät järjestyksessä, mutta jos meillä ei ole muuta asiaa ja uutista aamusta iltaan ja lehdet pullollaan, tulee mieleen vielä että media edustaa nyt uutisoinnillaan kaikkea sitä yksinkertaisuutta, mitä se on pitkään ollutkin.
Ei kaikkiin median kotkotuksiin tarvitse rynnätä vastaamaan, voi aivan hyvin sanoa että en ehdi nyt vastaamaan. Ja kun media sai sitten vastauksensa kolmen tunnin tapaamisen jälkeen, niin mitä sitten. Ei media ole tärkeysjärjestyksessä mitenkään ykkönen, vai pitäisikö olla? Tällainen paskajournalismi ei oikeasti kiinnosta ketään politiikkaa ja taloutta seuraavia.
Alkaako taas persut maalittamaan? Menikö tämä hallituksen kasaaminen jotenkin eri tavalla, kuin persut olivat päättäneet?
Tämän sinä sitten keksit itse:
"Ulkomailla kirjoittivat että "nuori demokratia vielä opettelee sananvapautta ja lehdistönvapautta."