Kenosta Joensuuhun kaksi 100 000 euron voittoa
Tiistain 3. joulukuuta myöhäisillan Keno-arvonnassa löytyi kaksi 100 000 euron voittotulosta. Kumpikin voittoriveistä oli pelattu Joensuun Koskikadun R-kioskilla.
Molemmat 100 000 euron voitot tulivat kymmenen numeron täysosumalla ja rivit pelattiin 50 sentin rivipanoksella. Kummankaan rivin pelaamisen yhteydessä ei käytetty Veikkaus-korttia, joten voitot on lunastettava Danske Bankista tai Veikkauksen pelisalista.
Kenossa voitto määräytyy kertomalla pelatun osuman voittokerroin rivipanoksella. 10-tasolla 10 oikein -tuloksen voittokerroin on 200 000.
JA KUKA USKOO.. NÄÄ ON NÄITÄ VEIKKASAGENTTIEN MOKIA....!?
MUISTAAKO KUKaan JÄMSÄSSÄ TMS SAMALLALAILLA TUPLANA..
Kyllä on Joensuun kioskilla natsannut tuplasti..
Anonyymi
3
137
Vastaukset
- Anonyymi
Pelkkiä veikkauksen itse keksimiä valeuutisia nuo ovat. Tuo pulju ei osaa muuta tehdä kuin valehdella ja varastaa ihmisten rahoja.
Koskaan noissa peleissä ei voita isoja summia.- Anonyymi
Veikkaus on tosiaan valtio valyiossa, jota ministeriöy ja virkavalta suojelee ylimmällä taholla. Suomalaisten hyväksi lue poliittisten järjestöjen hyväksi kavallettua rahaa. Kukaan ei puutu, kun miljardit kiertää mukavasti omille tahoille.
- Anonyymi
Mitä todennäköisimmin molemmat rivit on tehnyt sama kioskilla asioinut henkilö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815