Valtionvarainministeri tuli ehdottaneeksi törkeyksiä.
Toisaalla olen kirjoittanut kamalista puheistansa. Vastineista näkee, millaista joukkoa hän on asettunut johtamaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16161363/hirvea-ehdotus-katkaista-aidin-ja-lapsen-suhde
Vahinko jo tapahtunut
3
117
Vastaukset
- Anonyymi
Tokkopa Suomen valtion tehtävä on raahata vapaaehtoisesti maasta lähteneitä muslimiämmiä kustannuksellaan takaisin? Ja onko ne edes tulossa tänne?
Kai aikuislla ihmisillä on joku vastuu tekemisistään. Ainakin pitäisi olla.- Anonyymi
Siellä on sellaisiakin naisia, joiden aviomies radikalisoitui vasta avioliiton solmimisen jälkeen. Joutuivat sitten miehen mukana vastoin omaa tahtoaan terroristien keskelle ja pelkäävät omasta ja lastensa puolesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siellä on sellaisiakin naisia, joiden aviomies radikalisoitui vasta avioliiton solmimisen jälkeen. Joutuivat sitten miehen mukana vastoin omaa tahtoaan terroristien keskelle ja pelkäävät omasta ja lastensa puolesta.
Voi että säälittää...
Olisi sitä kai voinut viimeistään lentoaseman passintarkastuksessa pyytää poliisilta apua jos väkisin vietiin?
Ei pitäisi aivan mitä hyvänsä skeidaa kirjoitella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2052394
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401582Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1351232Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2881028Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56982Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis302963Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20912- 55906
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19774Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58763