Hmmm .. näytti toi aikaisempi Al Hol ketju hävinneen täältä jostain erinomaisesta syystä kuin pieru saharaan, joten kysytääs tämä kysymys jonka sinne laitoin nyt sit ihan erikseen tässä omassa ketjussaan:
Kysymys kaikille suvakeille: Mikä teissä on vikana, kun haluatte puolustaa TERRORISTIEN ihmisoikeuksia? Ja miksi vain SUOMALAISTEN terroristien? Miksette ole ollenkaan huolissanne niistä muista 69 970 Al Hol leirillä olevan terroristin ihmisoikeuksista? Oletteko kenties etnonationalisteja? :)
Entäs kuinka monta kertaa olette olleet huolissanne ISISin uhrien ihmisoikeuksista? Ja jos ette ole, niin: Miksi ette ole? Eikös toi ole kohtalaisen erikoista, jos te puolustelette pelkästään natseihin verrannollisten saastojen ihmisoikeuksia, mutta ignooraatte juutalaisiin verrannollisten ihmisoikeudet täysin!? Ette vähän sairasta sakkia olekaan! :/
Kysymys kaikille suvakeille: Mikä teissä on vikana, kun haluatte puolustaa TERRORISTIEN ihmisoikeuksia? Ja miksi vain SUOMALAISTEN terroristien? Miksette ole ollenkaan huolissanne niistä muista 69 970 Al Hol leirillä olevan terroristin ihmisoikeuksista? Oletteko kenties etnonationalisteja? :)
Entäs kuinka monta kertaa olette olleet huolissanne ISISin uhrien ihmisoikeuksista? Ja jos ette ole, niin: Miksi ette ole? Eikös toi ole kohtalaisen erikoista, jos te puolustelette pelkästään natseihin verrannollisten saastojen ihmisoikeuksia, mutta ignooraatte juutalaisiin verrannollisten ihmisoikeudet täysin!? Ette vähän sairasta sakkia olekaan! :/
Vastaukset 18
Vanhimmat
No tää aihe on nyt vaan mediaseksikäs ja sen takii kaikkien täytyy siihen reagoida. Tää on tuhannen euron paikka kisata siitä kuka on aatteen kingi ja kuka saa hulluimmatkin ideat läpi vietyä.
Mitä seksikästä on terroristien maahantuonnissa!? :/
Kysymys suvakeille että minkä taia ette vaadi jesidinaisia maahamme turvaan? Miksi vaikenette näistä isisin rikoksista ihmisyyttä vastaan?
Siis minkä takia.
Hyvä kysymys et taida saada suvakeilta yhtään järkevää vastausta koska kaikki järkevät ihmiset on sitä mieltä että se ROSKA sakki pitää jättää mätänemään sinne!!!
Hmmmm ... mä taisin yliarvioida suvakkien älynlahjat, koska aika vähän tähän on tullu suvakkien vastauksia? Pitäskö helpottaa vähän? :P
Vaihdan kysymykseni muotoon:
Onx Pekka Haavisto ❤️ sun mielestäs ihq?
Ehkä nyt saadaan suvakitkin innostumaan? :P
Pelkääkö kaljupäinen pilottitakkinen persu 10 kaapuakkaa?? Siinä vähän miettimistä
Koko persu grenee tutisee moisesta,enpä olisi uskonut
Tai sitten se persu ajattelee suomen kansaa, joka ei heitä tänne halua?
En tiedä? Pelkäätkö sinä?
#emmesuostupelkäämään_paitsijosnatsionsamassatilassakanssamme :)
”EI NATSEJA MINNEKÄÄN! *PUM PUM PUM* EI AINAKAAN SAMAAN PIKKUJOULUUN *PUM PUM PUM* AINAKAAN ENSI JOULUNA!” :D
PS: Ja voisitko jo vastata aloituksen alkuperäiseen kysymykseenkin? Etnonationalisti.
No anna mulle rynnäkkökivääri, ja matkaliput Al Holiin, ni mä käyn ratkasees tän Al Holin kriisin sillee siististi! :)
10 kaapuakkaa on vaarallisempia kuin miljoona venäläistä autokuskia. Haluatko miljoona venäläistä autokuskia mitättömällä ajotaidoilla teillemme?
Pelkääkö suvakki Bataclan yökerhossa käymistä, jos mukaan tulee 10 coolin rentoa ISIS jamppaa? :)
Alkupalaksi suolistettua suomalaista fileoidulla jalkoväkillä! :)
Tajuatko sitä seikkaa että tässä kylvetään vaaran siemen Suomen yhteiskuntaan? Nämäkö eivät muka jatkaisi ideologiansa ajamista maassamme? Ja ne aivopestyt lapset. Älä unta nää että he muuttusivat täällä.
Jossain videolla jota en halua edes katsoa, alle kymmenvuotiaat teloittavat pyssyllä ihmisiä. Mikä teitä punikkeja riivaa?
Katkeskohan siltä jo *itutuksesta verisuoni päästä kun ei enää kuullu mitään? :P
Tarttee laittaa uus rasti seinään!
*high five*
Vihreät luulevat hyötyvänsä tuomalla terroristeja Suomeen, eikö toi nähty jo vuonna 2015, kun Sipilä kutsui maahan laittomia siirtolaisia ja aiheutti miljardien euron tuhon Suomelle ja lasten viharaiskauksia yms...
Isisrouvat on luokiteltu turvallisuusriskiksi. Eikö suojelu poliisin lausunnolla ole
mitään merkitystä? Onko suomalaisten turvallisuus arvottomampaa kuin vapaaehtoisesti riskialueelle menneiden? He ovat vankileirillä, ei pakolaisleirillä. Tuskin syyttä?
Pekka Ppää voi purkaa hoivaviettinsä Suomessa oleviin huonosti voiviin lapsiin ja
nuoriin. Meillä ei toimi omienkaan kuntoutus.
Maailmanlaajuiset järjestöt, kuten Unicef ja Punainen risti avustavat mm. leireillä
olevia, meidänkin veromarkkoja menee vuosittain kehitys- ym. apuna niihin. Tehkööt jotain sen eteen.
Tämä on ennakkotapaus. Olisiko samalla ehäisevänä esimerkkinä niille, jota kenties harkitsevat samaa? Löpsöily on lopetettava, terrorismin uhka on meilläkin. On näyttöäkin..
Miksei jokainen valtio, jonka kansalaisia leirillä on, voisi jakaa leirin ylläpitokustannukset pääluvun mukaan.
Ja vihreet voisi vähän miettiä, iltapäivälehden mukaan "" leirin lasten hyvinvointi on tärkeämpää kuin naisten aiheuttama turvallisuusuhka Suomessa"".
WTF????? ENTÄ MEIDÄN JA LASTEMME TURVALLISUUS?????
¤¤¤ Kuka ottaa vastuun? ¤¤¤¤