Suomela syytti Ps:ää Tampereen pikkujouluissa uusnatsijohtajan ystävyydestä . Tämä natsi oli kuitenkin 2vuotta sitten erotetun Kiemunkin parina juhlissa . Suomela tietää tämän . Kuitenkin hän syytti kaikkia Ps:än jäseniä natsijohtajan ystäviksi ja kannattajiksi . Tämä on DISINFORMAATION ja MAALITTAMISEN syöttämistä kansalle . Vihreät syyllistyvät Törkeään viestintään . He vaativat hallituksessa Maalittamisen ja Disinformaation kieltämistä , mutta tekevät sitä Propagandamielessä itse jatkuvasti . Näin on myös Ohisalo toiminut torstain kyselytunnilla .
Iiris Suomela Maalittaa !
Anonyymi
3868
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Iiris on täysin pimee ja sekasin. Iiris ei ymmärrä edes suomenkieltä.
Maalittaminen on rikos
Eihän ole. Lopettakaa näiden omien rikosnimikkeiden keksiminen
Kyttää ihmisiä yksityistilaisuuksissa.
Se varsinainen juntti, öykkäri ja järjestyshäiriö
Case Suomelassa kandee muistaa se , että pikkupimu on samoilla suvakkilinjoilla homppelihaaviston kanssa-tukee voimallisesti verovaroin tapahtuvaa terroristien kotouttamista...
"pikkupimu" helvetin hyvin sanottu... :)
Siinä on natsilla naismaku kohdallaan :-D
No Pekallahan on ;DDDD
Valkonen mies ei koskis pitkällä tikullakaan tollaseen.
Mitä sä urputat?
Iltäpäivälehti sen julkaisi.
Ei olis julkaissu jos ei olis totta.
Pyyhi kyyneleesi ja ota yhteyttä tuohon lehteen jos totuutta et kestä kakara.
Edustaa kunniakkaasti vihreää ja on läpimätä kuin aatteensakin.
Persuläski itkee...yhhyyy, miksi vain minä en saa maalittaa ja loukata.. yhyyhyyhyyy!
Ettekö te Vihervasemmisto trollit (mukaan luettu Kepuloiset) ymmärrä , että mitä enemmän yritätte mustamaalata ja valehdella Perus-suomalaisista , sitä enemmän heidän kannatus nousee . Teette hyvää työtä Ps:n hyväksi näillä idioottikommentoinneillaan. Sama koskee esim. Yleä . Siellä toimittajat jopa halveksuu Ps:n edustajia , mutta tämä on niin läpinäkyvää , että Ps kiittää näitäkin törkeyksiä , kannatuksen nousulla . Enään ei Valtamedioiden PohjoisKoreatyylinen Propagandansyöttö ja aivopesu toimi entiseen malliin . Onneksi on Netti , YouTube ym. palsta , jotka tuovat myös toisen totuuden esiin suhteessa Valtamedian propagandaan. Itse olen kyllästynyt tämän 24Suomi palstan sensuurilinjaan ja samoin IL ja osin IS . Olen siirtynyt Verkkomedian keskustelukommentointeihin .
ps. olen tämän ketjun aloittaja .
Vasuriäski itkee...yhhyyy, miksi vain minä en saa maalittaa ja loukata.. yhyyhyyhyyy! nyhyy..
Persuäijä itke taaas, yhyhyyy, me suuret talvisodan sankarit yhyyyhyyyyyyäbyyyääähhh
Minä saan mutta sinä et saa. Eli turpa kiinni tai se turpoo kiinni
Katsokaan kunniaton Äärivassari täällä taas rienaa vapauttamme. Häkkiin tuollaiset.
Persuilla on oma natsisiipensä. Terhi Kiemunki on vain jäävuoren huippu. Monta on vielä persujen toiminnassa mukana.
Vasurien natsiperheellä on pelkkää natsivihapuhetta.
Persupuolueen kannattaja on natsismin kannattaja. Natsijengien kuuluminen puolueeseen on ollut tiedossa, joten vahinko tai tietämättömyys ei ole kyseessä. Tyhmyys tosin...
Vihervassarit on ISIS:in ja huumeiden kannattajia. Kumpi on järkevämpää sinusta?
Vihervasemmisto (plus Kepuloiset) ajavat NeuvostoKommunismia Suomeen . Ihmisten syömiseen , liikkumseen , asumiseen , sananvapauteen ym. puututaan lakiteitse . Kielletään , määrätään , kytätään , ilmiannetaan , sakotetaan tavallista ihmistä, joka haluaa poiketa edellä mainituista tulevista pakkokielloista . Tämä on tämän Hallituksen tulevaisuutta ! Olemme kohta uusi PohjoisKorea ,,,, Muuttakaamme nimemme PohjoisSuomeksi .
mutta huumeiden käyttö kuitenkin laillistetaan Iiris Suomelan aloitteesta .....
"Kohtalaisen mielenkiintoista, kuinka nämä suvaitsevaiset, ei ennakkoluuloiset ja yleistävästi tuomitsevat "korkea moraaliset" fiksut ihmiset, suorittavat juuri sitä, mistä syyttelevät Perussuomalaisia."
Halla-aho veljeilee kyseisen henkilön kanssa ja Halla-aho deskriminoi ja mustamaalaa politiikassa, nyt Haaviston ajojahti.
Luulee kaatavansa uuden hallituksen Orvon kanssa ja tosiasiassa nuolee Orpo Halla-ahon ja persujen perää.
Halla-aho ja Niemi on hyvin vaarallinen yhdistelmä Valtiolle, Suomella ja peloittava yhtälö suomen kansan edustajana. Voi suomi olla kohta sekaisin kun Halla-aholaiset sotkee kaiken suomessa.
Pelottava näkökulma nyt suomessa kun on noin epävakaa puheenjohtaja persujen puolueessa.
Olkaapa varovaisia näiden epäluotettavien puheenjohtajien kanssa, joiden puheet on vain silmänlumetta, valhetta ja mustamaalausta sekä paljon paljon valhetta.
Miten Tynkkynen on mustan miehen kanssa.
Persujen arvoissa Hakkarainen ja moni perus kaataa tummia naisia maahanmuuttajia sänkyynsä kun ei saa suomalaista, lol. Median mukaan on Hakkarainen nykyään alkoholisti.
Halla-ahohan on pettänyt vaimoaan ja tehnyt lehtolapsen eli on se kiero mies ja kuka noinkin naamaltaan syyläistä miestä viitsii katsoa? Hilla saa varmaan parempaakin!
Mietin kuka aivoton äänestää puoluetta, joka mustamaalaa, trollaa, puhuu muunneltua totuutta ja lietsoo vihaa suomea tuhoon!
Iiris saisi mennä vielä sitä äitinsä karvaista rintaa imemeään kun ei ole vielä tarpeeksi aivot saanut proteiinia kehittyäkseen ,että voisi aloittaa edes jonkinmoisen järjellisen keskustelun mistään asiasta. Ei voi kuin nauraa tuollaiselle pikkutytön ajatusmaailmaan sopivalle ulostulolle tästäkin asiasta, se minkä mielessään näkee vaikka totuus on toinen on vihreän ongelma.Persun pelko tuntuu sekoittavan kaikki ,totuus kun ei pala tulessakaan vaikka muut puolueet sitä koittaa vaikka millä poltella. Niin meni vanhalta sdp konkari tuomiojaltakin jo pasmat sekaisin kun sdp alkaa olemaan historiaan hukkuva puolue.Vihreistä ei kyllä alunalkaeenkaan olisi pitänyt päästä tekemään mitään poliittista puoluetta kun sitä se ei ole vaan anarkisti ryhmittymä omalla pienellä utopistisella kupla elo maailmallaa. Todellisuudesta vihreät ei ymmärrä mitään.
Suomelan syyttelyn pohjalta voi syyttää jokaista Demaria , jotka esiintyvät samassa tilassa AlTaeen , Husun , ja Paltsarin kanssa samoista arvoista , mitä kyseiset herrat edustavat . Eli jopa eduskunnassa AlTaee istuu toisen demarin vieressä . Onko tällä toisella demarilla siis samat mielipiteet kuin AlTaeella , tai koko demareiden eduskuntaryhmällä ? Suomela ....mietippä tätä !
Suomelaa mukaillen;
Vihreät olette kaikin tavoin tuoneet itsenne esiin toimillanne;
suomalaisten, suomalaisen yhteiskunnan edun vastaisena, laitonta EUhun tulevaa turvapaikkashoppailua jopa ihmissalakuljetusta tukevana puolueena. Nyt Haaviston sotkeutuessa ja sotkiessa vielä viranomaisetkin (tehokkaasti tuhoten heidän luottamustaan kansalaisten silmissä) isis-perheiden palautuksella. Siis törkeisiin terroristitekoihin, hirviömäisiin tekoihin kymmeniä/satoja tuhansia ihmisiä kohtaan! syyllistyneeseen terroristijärjestöön kuuluneiden perheiden. Näytätte tukevan terrorismia, sen uhan levittämistä Suomeen ja näin myös vapaan liikkuvuuden EUhun.
Täysin ilman vastuuta, salakähmäisesti!
Tällaiselta teidän toimintanne näkyy selkeänä, ilman epäilystä, suurimmalle osalle kansalaisista.
Olisiko teidän jo vihdoinkin aika kirkastaa puolueenne kuvaa ja sanoutua selvästi eroon niin laittomien Euroopan tulijoiden ja ihmissalakuljettajien tukemisesta/kannustamisesta, kuin myös terroristijärjestöön kuuluvien auttamisesta.
Myöskin kykenettekö avoimesti ja rehellisesti toimia kansanedustajina, sen mandaatilta saadun kansan edun mukaisesti! Kansa ei ole antanut diktaattorimaista mandaattia, globaaleille maailmanparantajille, jotka voivat polkea kansan perusoikeuksia, luoda tahallisia sisäisiä uhkia, pelkoja,niin kansalaisten terveyteebn, omaisuuteen kuin tulevaisuuteenkin kohdistuvia.
Ota malka pois omasta silmästä ennenkuin käyt osoittelemaan roskaa muiden silmässä!
Tämän blondi-bimbon sympatiat ovat lähi-idästä tulleiden raiskaaja nuorukaisten puolella.
Iiris-parka, kun miestä ei saa hyvällä, niin sitten pahalla....
- Ettekö te Vihervasemmisto trollit (mukaan luettu Kepuloiset) ymmärrä , että mitä enemmän yritätte mustamaalata ja valehdella Perus-suomalaisista , sitä enemmän heidän kannatus nousee - .
Kirjoittaja on huolissaan Ps:n kannatuksen noususta. Ei siitä kannatta olla huolissaan, koska tämä tuo mahdollisimman sekalaista seurakuntaa perussuomalaisiin. Se taas johtaa Halla-ahon haastamiseen ja kaatumiseen. Näin on aina ollut ja aina tulee olemaan. Eräs tälläinen haastamiseen pyrkivä ryhmä on persunuoret, jotka jo nyt moittivat Halla-ahoa. Tämä puolittain militaristinen liike on vain yksi esimerkki. Natsisymbatioistaan tunnetut pyrkivät samaan, kuten monet muut maltillisemmatkin ryhmäkunnat. Tässä vaiheessa ovat kaikki vielä yhtä suurta perhettä.
Nousu taittuu jossain vaiheessa ja kun on useita aatemaailmaltaan erilaisia suuntauksia, kannatuksen lasku on kiihtyvää ja lopputuloksena Ps:n hajoaminen.
Poliittisessa vallanjaossa on väliaika, seuraaviin vaaleihin on aikaa, ei kannata olla huolissaan.
Puolueelle kasvava ylisuuri kannatus on ongelma. Kommarit sodan jälkeen menettelivät taitavasti. He perustivat SKP:n ja sen rinnalle SKDL:n apupuolueeksi. Suojasivat näin oman pienemmän eliittiryhmänsä. Homma toimikin hyvin pitkään, joskin nekin hajosivat lopulta. Nykyään tälläinen ei enää onnistuisikaan.
Halla-aho joutuu liriin näiden sekalaisten aatesuuntausten kanssa jotka Perussuomalaisissa vaikuttavat. Ei Halla-aho tyhmä ole, hän tietää nämä seikat. Siksi hän tällä hetkellä ei tosissaan halua valtaan/päättämään asioista, koska se entisestään kiihdyttäisi persuissa olevia erilaisia näkökantoja.
Mikä puolue liputtaa huumeet vapaaksi ja lihansyönti pilaa ilmaston, Isis terroristit suomeen konsuli kyydillä, kysymys kuuluu, miten keskusta voi olla mukana samassa hallituksessa, ei kohtaa arvot, ei sitten mitenkään, voiko järki olla hävinnyt kokonaan, toivottavasti ei Katri.
Toivon että Iiris rukka läytäisi hyvin äkkiä maahanmuuttajataustaisen homppelipomppelin,jonka kanssa ryhtyä kamelikuskifarmareiksi...
Persut ja muut natsit juhlivat yhdessä Tampereella. Alkaa persuilun todelliset kasvot paljastua.
Onko siis Suomelakin natsi , kun hänkin juhli Tampereella ?
kysyy jatan aloittaja : aattelia
Minusta Iiris Suomela on niin kaunis, että häntä tulisi kuunnella.
Tuo kertoo oikeastaan karulla kielellään sitä, millaiseksi menee . . . kaikki aikuisten asiat, kun pennut, ja pentumaiset ihmiset nostetaan politiikassa päättäville paikoille. Ihmetyttää kuka kehtaa tunnustaa kannattavansa tuota henkilöä ? Joka kerta kun avaa suunsa, sieltä tuolee vähintäänkin sammakoita, raivokkaita sellaisia - joita ei pitäisi tulla, jos edustaisi sitä mitä esittää, tosin koko Vihreä aatehan on enemmän tai vähemmän valheellista aatteenpaloa ja peitettä businekselle, jossa ihmiset ja ihmismäisyys tulevat jossain suojeltavien ja pelastettavien listoilla hännillä, nehän ovat vain rahastusta varten jotta "järjestö" pyörii.