Ottaako keskusta terroristeja Suomeen?

Ensi viikolla nähdään, pyörtääkö Kulmuni puheensa ja terroristiäidit tuodaan hallitussovun nimissä valtion vip-kyydillä Suomeen. Loppuu ainakin keskustan puliveivaus asiassa ja hallitustaival vihervassujen rinnalla jatkuu. Liekö tämä sitten sitä uutta punamultaa: toinen kuljettaa ja toinen vikisee.
1451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kulmunilta onnistuu takinkääntö. Jonkinlaisia tuuliviirin oireita on ilmassa.

Äänestä
  • Terroristitädit Suomeen
    Audipenkit kepuuun

    Äänestä

Kepu+pettää+aina+joten+100+%+Suomen+etujen+vastainen+päätös+on+luvassa.

Äänestä
  • Höpö höpö höpö.

    Äänestä

  • Environment kirjoitti:

    Höpö höpö höpö.

    Palstalla mekastaville persutrolleille olisi varsinainen lottovoitto mikäli nämä tuotaisiin Suomeen.
    Kansan järkevänkin osan mielipide on niin voimakkaasti tätä vastaan että tuskin hallitus poliittista itsemurhaa tekee.

    Äänestä

  • Environment kirjoitti:

    Höpö höpö höpö.

    HÖPÖHÖPÖ ? Keskusta pettää aina, se ei ainakaan ole höpöhöpöä.
    Takinkääntö onnistuu myös - vaikkapa Sipilän kehuma "tekemisen meininki" talvivaarassa. Ihmisiltä korvaukset jää saamatta pilatusta ympäristöstä, kun nimi vaihdettiin terrafame EI ota vastuuta "vanhan yhtiön saastuttamisista". Ny jälleen lisää maksettavaa valtiolle niistäkin, vaikka jo satoja miljoonia pumpattu ennestään rahaa, kepun päätöksellä.

    Kyllä taas "naisjohtajat" näyttää mallia, kulmuni jo ehtinyt töpätä monesti mm. instassa kysely tuodaanko isis naisia Suomeen.

    Äänestä

Uusi punamulta on viherpunaa. Kulmuni kertoo alkavalla viikolla, että keskustalle sopii äitien ja lasten Suomeen tuonti. Näin se menee.

Äänestä

Voi tuota lastentarhahallitusta!

Äänestä

Ehdottomasti Suomi tarvitsee mustakaapujen yhteisön kasvattamaan kunnon jihadisteja maahamme.

Äänestä

Juha-Lesta Sipilähän niitä jo kerran maahan tilasi ja kotikonnuilleen majoittamaan pyrki eli nyt olisi tuhannen taalan paikka toteuttaa Juha-Lastan hartain toive ja sijoittaa nänä mustakaapuiset lapsineen Kempeleelle.

Äänestä

Kepu pettää aina! Huomenna näätte!

1Äänestä

Kepu tekee lehmänkaupat viherpunikkien kanssa, että saadaan maakuntahallinto ja lisseä moatalloustukijaisija...

1Äänestä
  • Isis terroristeja ei tuoda suomeen, vaan he on saava rangaistukset jo siellä.
    Täällä on tarpeeksi lakkoilevaa ja työtä vieroksuvaa sossu-komukkaa jota rangaista, jos ei työ kelpaa..

    Äänestä

Joko+Kulmuni+ilmoittaa+tänään+kääntäneensä+takkinsa+ja+olevansa+110+%+isisnaisten+ja+lasten+Suomeen+noutamisen+kannalla.+Mahdollisesti+osoittaa+valtiovarainministerinä+vielä+muhkean+rahoituksen+tulijoiden+sopeuttamiseen+jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ensi viikolla nähdään, pyörtääkö Kulmuni puheensa ja terroristiäidit tuodaan hallitussovun nimissä valtion vip-kyydillä Suomeen. Loppuu ainakin keskustan puliveivaus asiassa ja hallitustaival vihervassujen rinnalla jatkuu. Liekö tämä sitten sitä uutta punamultaa: toinen kuljettaa ja toinen vikisee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu