Onko millaisia syrjäytettyjä täällä?
Oletko eläkkeellä, sairaseläkkeellä, toimeentulotuenpiirissä vai kuitenkin työmarkkina/vastaavan tuen piirissä?
Itse koen olevani syrjäytetty lähinnä työelämästä ja sitä myöden vähän tästä normaalista elosta.. se vaikuttaa.
Työmarkkinatuella olen, alko-ongelmia, no en ole mikä rapajuoppo enkä rahaa sillai tuhlaile mutta juotua tulee jonkin verran kausittain. Pidän ongelmana. Ilmeisesti pidetään työkuntoisena (kyllä olen jos oikeita hommia annetaan). Muuten taitaa mennä krooninen alkoholisti-statuksella. Mitä voin olla, mutten tosiaan tuhlaileva rapajuoppo.
Työkkäriä ei onneksi tunnu hirveästi kiinnostavan. Kun sieltä ei mitään tarjota. Kun ei vastaa, soittavat vasta 3 kk jälkeen. Yhteys siis neljä kertaa vuodessa.
Kavereita on, harrastuksia on, perhettä vähäsen, omaa ei. Naistenhaku on mennyt hankalaksi. Baareissa voi käydä mutten enää haluis. Nettimaailma sairas (ei ennen) hyviä kokemuksia oli.
Mistä löytyisi syrjäytetty nainen?
elämööö...
Anonyymi
1
189
Vastaukset
- Anonyymi
mikä o elämööö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 493747
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h603709Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062841Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv522579Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541973Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151639- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061317- 1801261