terroristilapsen henki menee edelle sinun henkesi.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ba44ebb5-5b3b-4550-a6f5-0f498527473b
Vihreät tunnustivat
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Lipsahtiko tässä samalla muukin totuus?
"Oikeusvaltio" on aina rikollisen puolella uhria ja tulevaa uhria vastaan?
Tällöin jo termi "oikeusvaltio" on valhe suoraan helvetistä kotoisin.
Oikeusvaltio antoi terroristille vierailuluvan vaarassa olevan henkilön luona Viikissä ja tulos oli lapsen murha. Näin toimii siis aina oikeusvaltio perustuen juuri tuohon sääntöön että terroristien oikeus menee aina kansalaisen oikeuksien edelle.
Jos ja kun nämä ISIS-henkilöt kotoutuvat ja joutuvat täällä terrorisrien uhkaamiksi niin he ovatkin vuorostaan alempiarvoisia. Koska jälleen oikeusvaltio asettuu terroristin puolellle uhria vastaan. Oletetaan vaikka että ISIS-äiti ja lapsi ovat asuneet täällä 3v ja sitten saapuu ISIS -isä kylään ja tappaa heidät niin oikeusvaltio on tehnyt kaikkensa sen mahdollistamiseksi ja vaarasta välittämättä. Koska niin on "oikeusvaltiossa" toimittava.
Koska "oikeusvaltio" on aina terroristin puolella.- Anonyymi
Jossakin luki: tällaista pientä joukkoa on helppo tarkkailla. Tosiasiassa on lukuisia tapauksia Euroopassa,jossa tarkkailussa ollut on päässyt tekemään kauheat tekonsa. Ovat mestareita salailussa ja yhdessä toimimisessa. Heitä Allah auttaa manipuloimalla yksinkertaisia ja ahneita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jossakin luki: tällaista pientä joukkoa on helppo tarkkailla. Tosiasiassa on lukuisia tapauksia Euroopassa,jossa tarkkailussa ollut on päässyt tekemään kauheat tekonsa. Ovat mestareita salailussa ja yhdessä toimimisessa. Heitä Allah auttaa manipuloimalla yksinkertaisia ja ahneita.
Ja suvakismiin kuuluu uskoa kaikki suklaasilmän latelemat valheet.
- Anonyymi
Katsokaa järjen ääntä:
https://www.youtube.com/watch?v=qC7BD1QdGIk
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064572Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293393No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452380- 391418
- 361343
- 381196
- 141102
- 1591026
- 27978
- 6944