Kun ei vaan aukea hallitusovet persuille.
Meneekö persulle annettu ääni hukkaan?
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Itse köyhänä eläkeläisenä repesin nauruun kun kuulin että Wappusataseni onkin 19 ekee ennen veroja.
Vielä enemmän nauratti kun Antti lupasi toimittaa 51 ekee verotta Kremliin kiitokseksi putinille vaalituesta.
Sitten tuli jo vedetkin silmiin kun Antti antoi loput 30 ekee Juhalle hyvänmiehen lisää 4 vuodesta vasemmiston hyväksi...
Lopulta jo rakkokin petti, kun Antti lupasi laittaa rajat kunnolla auki Ja kaikille elatus meikäläisten piikkiin!!!!
Olivat kuulemma aivan liikaa kiinni persujen aikana.
Vielä meinasi hengityskin tikahtua , kun Antti lupasi ettei veroja koroteta, eikä oteta lisää velkaa.....ainakaan kovin montaa JuttaMiljardia..
Turha sitä on kierrättää ääntään vasemmiston kautta, kun voi äänestää suoraan keskustaa!!!
Kyllä sitä meinasi tikahtua nauruun kun Juha antoi Antille potkut.
Siitä näki kuka on isäntä hallituksessa ;DDDDD- Anonyymi
Sehän hyvä, jos persua naurattaa, vaikka persut ei hallitukseen pääsekään.
- Anonyymi
Olisit töitä tehnyt, niin olisi eläkkeesi parempi.
- Anonyymi
Kelle sitte pitäisi aueta? En ole äänestänyt viime aikoina lainkaan,mutta heille kuuluisi voitto,ohan he suomen asioista valmiit hoitamaan.Mitä tästä tulee pieni kansa,eikä kohta kansa ollenkaan kun uusia synny.Suomi kuntoon ensin,hävettävää lupailua.Luvattas laitamme vanhusten ,lasten heikkoosaisten asioifen hoidon kunnioitettavalle tavalle.Päästettäs eläkkeille he sairaat, jotka roikkuvat kortistoissa vuosikymmeniä Sitten oltas työllisyydenkin kanssa oikeassa .Työtä jo tulleille siirtolaisille,täällä työopetetaan ja engl.osaa kaikki. Eu mörkö,tulevaisuudessa häämöttää mistä tietää osavaltiokehitys,eihän rahat voi riittää.Suomi on köyhämaa,ei täällä voi elää kuin päivä kerrallaan ,epävarmaa.Kaikki kallistuu muuntakaapa markoiksi.Kun palkatkin muutettiin markoiksi.Jos elettäisi lämpimissä maissa vois asua veneen alla,mutta asuppa täällä,asumiskulut järkyttävät.Ja mitä tulee lisää ,sähkönsiirto kallistui jo.Järkeä talouteen,asiat kuntoon,suomi!
- Anonyymi
Niillehän se tuppaa aukemaan, jotka kykenee yhteistyöhön. Ei hyvältä näyttänyt se persujen yritys 2015 alkaen, kun se kausi alkoi heti sillä, että persut petti. Ja sitten toisen kerran kesken kauden. Siinä oli perään kuuluttamasi hallitus, jossa alkujaan oli kolme suurinta. tuliko hyvää tulosta, tuliko, kun tempaistiiin mukaan suurimmat puolueet vaalituoksen perusteella?
- Anonyymi
>>>Suomi on köyhämaa,ei täällä voi elää kuin päivä kerrallaan ,epävarmaa<<<
Et ole tainnut paljon matkustella? - Anonyymi
Älkää aina narisko.
- Anonyymi
Ei mene hukkaan. Nytkin hallitus olisi tuonut kaikki terroristit salaa suomeen jos ei persut olisi olleet estämässä. Persut pitävät yllä tolkun tasapainoa ollessaan myös oppositiossa.
- Anonyymi
Tuollaisiin höpätyksiin lankeavat vain yksinkertaiset ihmiet (vrt eduskuntavaalit 2015 ja persujen jytkyily).
- Anonyymi
"..hallitus olisi tuonut kaikki terroristit salaa suomeen"
On se hyvä, että persut esti tuonkin. Enkä varmasti vittuile. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"..hallitus olisi tuonut kaikki terroristit salaa suomeen"
On se hyvä, että persut esti tuonkin. Enkä varmasti vittuile."kaikki terroristit..."
Tuollainen yliampuva ja tarkoitushakuinen retoriikka ei sinällään merkitse mitään, sehän on lähinnä hupaisaa. Mutta tuolla persuretoriikalla persut saavat kiihdytettyä itsensä raivoon, jolle ei ole mitään järkiperäistä syytä ja joka ylittää suhteettomuudessaan kaikki järjen rajat, mutta se antanee kiihkopersulle jonkinlaisen tarkoituksen elämäänsä.
Surullista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"..hallitus olisi tuonut kaikki terroristit salaa suomeen"
On se hyvä, että persut esti tuonkin. Enkä varmasti vittuile."kaikki terroristit..."
Tuollainen yliampuva ja tarkoitushakuinen retoriikka ei sinällään merkitse mitään, sehän on lähinnä hupaisaa. Mutta tuolla persuretoriikalla persut saavat kiihdytettyä itsensä raivoon, jolle ei ole mitään järkiperäistä syytä ja joka ylittää suhteettomuudessaan kaikki järjen rajat, mutta se antanee kiihkopersuille jonkinlaisen tarkoituksen elämäänsä.
Surullista.
- Anonyymi
Mieluummin ääni hukkaan, kuin äänestää omia etujaan vastaan.
- Anonyymi
Mitkä sinun etusi ovat?
- Anonyymi
Menee hukkaan jos äänestää persuja.
Ei yhteistyökyvytöntä kaiken maahanmuuttajien syyksi vierittävää puoluetta kukaan huoli hallituskumppanikseen,
Järkyttävä esimerkki viimepäivien keskustelut muutaman suomesta Isis- alueelle lähteneen naisen paluusta. Kaikki se energia jonka vois käyttää asian järkevästi ja kaikille osapuolille oikeudenmukaiseen ratkaisuun menee nyt typerään vänkäämiseen. Huhupuheisiin.
Viimeisten tietojen mukaan ei ne naiset edes halua pois sieltä.
Piilottelevat ettei heitä tavoiteta.
Siitäpä saitte .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708