Samalla hetkellä, kun Haavisto siirrättää mustakaavut Isis-vankileiriltä Suomeen, siirtyy Marinin hallitus historian lehdille.
Tällöin kannatuksensa kadottaneen sdp;n puheenjohtajaksi valitaan kesäkuussa joku vielä hommasta kiinnostunut poliitikko.
Tällöin kannatuksensa kadottaneen sdp;n puheenjohtajaksi valitaan kesäkuussa joku vielä hommasta kiinnostunut poliitikko.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mustakaavut tuodaan julkisuudelta salaa. Tiedotusvälineet eivät varmasti saa seurata tätä operaatiota.
Ehkä, mutta ketä sieltä tuodaan?Kukaan ei tiedä missä he ovat.
Ja ovatko lapset, jotka tuodaan suomalaisia? Vai toisten lapsia?
Al Holin leirillä on 10.000 ihmistä ja kenelläkään ei ole passia tai mitään papereita. Koko nouto taitaa jäädä Haaviston haaveeksi.
Korruptiolla suomalaisuus ratkaistaan?
Rappiohomo kiillottaa mitaliaan...
Terrorismiin löytyy heti resurssointia mitään kustannuskattoa ei ole asetettu terrorismilla ei ole hintalappua
Kun suomalaistenkin asioita vielä joskus hoidettaisiin tällä mentaliteetilla ei tässä olisi mitään ongelmia
On käsittämätöntä, että ilmeisesti jotkut demarit ovat valmiita kaatamaan hallituksen isis-kalifaatin vankileiriläisiin. Ovatko demarit kommunistien ja vihreiden uusstalinistien tossun vai tussun alla?
Miksi hallitus muka kaatuisi tähän asiaan? Ensi vuonna ei kukaan muista tätä enää.
Sosialistien (vihr. vas. sd.) äänestäjät eivät koko asiasta erityisemmin välitäkään. Sen sijaan keskustan äänestäjille asialla saattaa olla merkitystä.
Tässäkin asiassa taitaa olla hallituksen kaatuminen tai kasassa pysyminen keskustasta kiinni.
Muutama kymmenen naista ja lasta voidaan kotouttaa ilman vaikeuksia. Eilen lehdessä Osmo Soininvaara pelottelee et Suomeen voi tulla miljoonia, eikä meiltä siinä kysytä mitään. Tässä voi tulla ongelmia, jos tuo on mahdollista.
Vihreät femimistit ja hieman tavallisemmat kommunistit yrittävät istuttaa isis-kalifaatin pistokkaita Suomeen. Näin saadaan aikaan riitaa ja vahinkoa. Dawlan paluuta voi odottaa kelan piikkiin ja panna toimeksi shariaa pohjolan perukalla.
Nyt on mopo karannut ääripersulta....
Viimeksi kun tänne yritti tulla miljoonia 1939 niitä ammuttiin haupitseilla ja kranaatinheittimillä kyllä elukkalaumat pysähtyi silloinkin valtoimenaan
Isis-kalifaatista pyrkivät karkaamaan pistokkaat rikoksista epäiltyjen vankileiriltä.
Isisten tuottaminen merkitsee konkurssia.
Ääripersut pois Suomesta, kukaan ei jää kaipaamaan.
Taisi käydä niin, että presidentti pelasti Marinin hallituksen. Niinistö ei hyväksy isis-naisten kyydittämistä Suomeen.
Hallitus selviää säikähdyksellä ja haaviston sekä ohisalon eroilmoituksilla.
Pres. Niinistö ei tietenkään päätä mitä Suomen hallitus tekee, tämä on demokraattinen valtio, ei yksi ihminen päätä asioita. Lyön vetoa, et lapset ja myös äidit tulevat Suomeen.
Haavisto täysin salakähmäisesti, diktaattorimaisesti käveli niin valtioneuvoston kuin presidentinkin yli. Vielä on selvittämättä, tai kukaan ei ole uskaltanut tutkia tai edes julkisuudessa kysyä; oliko salaliitto kähmäilyssä mukana niin Vihreiden pj. sisäministeri Ohisalo kuin demareiden pj, silloinen pm Rinne? Ja keitä muita oli mukana? Onko virkamiehiä tahallaan harhautettu toimimaan väärin valtuuksin?
Vähän siltä vaikuttaa, kun vielä jo luotettavuutensa ja uskottavuutensa menettänyt ulkomaalaistaustainen kansanedustaja kehdannut vielä puolustella "hiljaisen hyväksynnän" olevan riittävä.
Pelottavaa ajatella mitä kaikkia päätöksiä ja sopimuksia on demarit ja vihreät tehneet tällä keksimällään "hiljaisella hyväksynnällä". Mihin muut hallitus puolueet ovat sitoutuneet? Vaivautunutta ja kiemurtelevaa, toistensa katseita vältteleviä näyttää ministeriaitiossa istuva porukka. Ei näy kovin luottamuksellisia välejä.
Tämä hallitus mielellään varmaan kieltäisi tällaiset julkaisut:
www.kvaak.fi/keskustelu/index.php?action=dlattach;topic=5137.0;attach=17832;image