Ensi viikolla nähdään onko meillä terroristeja tukeva hallitus.
Isis-Sanna Marin
21
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Uskoisin, että on. Mutta menevät lasten selän taakse piiloon.
- Anonyymi
Tuodaanko ne räjähdevöineen kaikkineen eduskuntaan kertakaikkiaan
- Anonyymi
Mutta kuitenkin. Maahanmuuttajissa voi olla yhtä lailla terroristeja, joista ei ole edes aavistusta. Jos näitä leiriläisiä tuodaan Suomeen, niin heidät ainakin tiedetään ja heitä voidaan valvoa. Eli ei tässä mitään ongelmaa ole, kunhan trollit taas mekastavat.
- Anonyymi
eli on ok poliisin resursseja hukata hakemalla lisää terroristeja. Kunnalla vai valtion leivissä?
- Anonyymi
Miksi ne pitää tänne kuskaa, kun voivat mennä alkuperäisiin kotimaihinsa?
Rahaa tohonkin vaan palaa ja voi tulla vielä ties mitä ongelmia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi ne pitää tänne kuskaa, kun voivat mennä alkuperäisiin kotimaihinsa?
Rahaa tohonkin vaan palaa ja voi tulla vielä ties mitä ongelmia.Tämä hallitus satsaa terrorismiin kaikki saatavilla olevat voimavarat terrorismin hyysäykselle ei ole hintalappua suomalaisen lääkekelakorvaukselle kyllä on
- Anonyymi
Millä tavalla tuon asian voisi nähdä ? Jättääkö Marinin hallitus eronpyyntönsä ja millä perusteella. Aikovatko persut suorittaa haittavallankaapauksen. Entä jos Marinin hallitus ei eroa, mitä sitten. Tuhisetko.
- Anonyymi
Hallitus ei kiellä terroristien tulemista. Kun kaapuakat lähtivät lapsineet sota-alueelle jonne oli voimassa matkustuskielto, kukaan ei ollut huolissaan lapsien kohtalosta.
Tiedettiin että ko. alueille lähti vierastaistelijoita Suomesta koska asiasta uutisoitiin mutta naisista ja lapsista vaiettiin visusti.
Kalifaatissa asuivat vuosia joten eikö kaapuakkojen tarvinnut tehdä edes muuttoilmoitusta ja maksettiinko heille lapsilisää ja muita tukija koko ajan. - Anonyymi
Kun isis-terroristit valloittivat Jesidikyliä, kaikki miehet ja pojat murhattiin paikalla. Naiset ja pikkulapset myytiin orjiksi.
Kalifaatissa juutalaisen tai kristityn orjan saattoi ostaa vapaaksi, mutta Jesidiorjaa ei.
Nyt kalifaatin isis-jihadisteja halutaan tuoda maahan konsulikyydillä harjoittamaan uskontoaan. Mitä armoa isis antoi murhaamilleen ja orjuuttamilleen ihmisille? Miksi tällaista kalifaattia tuotetaan Suomeen?- Anonyymi
Hyvä huomio. Nykyhallituksen sympatiat näyttää olevan kansanmurhan tehneen järjestön jäsenten puolella.
- Anonyymi
No ainakaan ei ole tavallisia suomalaisia duunareita, pienviljelijöitä, pienyrittäjiä, lapsia tai vanhuksia tukeva hallitus.
- Anonyymi
Perskekohallituksen aikaansaannoksia oli sipilän kutsumat ja orvon maahanpäästämät,soinin suostumuksella 35000 sotilaskarkuria vuonna 2015.
Ettei pääse unohtumaan.- Anonyymi
Onpas typerä kommentti. Sipilä ei ollut fiksu kun meni möläyttämään vaimonsa neuvosta kotinsa antamisesta pakolaisten käyttöön. Sinisilmäistä, selvä virhe.
Orpolla ja Soinilla ei käytännössä ollut mahdollisuutta estää pakolaistulvaa. Tosin jämäkämmin olisi voinut toimia varsinkin kun saatiin tietoa että ruotsalaiset ehdoin tahdoin neuvoivat pakolaisia jatkamaan matkaansa Suomeen.
Sotilaskarkureiden määrästä ei ole tarkkaa tietoa. Eihän se kovin hääviä sakkia ole, jotka tänne asti selviytyivät. Järjestelmässämme on edelleen virheitä, joita varsinkin vihervasen aktiivit käyttävät hyväkseen. Esimerkiksi, että turvapaikkaa saa hakea vaikka kuinka monta kertaa uudestaan ja aina kun tulee hylsy, niin aloitetaan alusta. - Anonyymi
Olen samaa mieltä kuin sinä että nuo Suomeen päästetyt 35000 sotilaskarkuria tulisi karkoittaa. Varsinkin rikoksia tehneet ja ne joille turvapaikkaa ei ole myönnetty. Toivottavasti nykyinen hallitus tarttuu toimeen vaikka epäilen kun viime päivinä on uutisoitu että hallitus hakee isis-naisia Suomeen. Ed. hallitus ei sentään hakenut vaikkakin piti rajat auki. Onneksi nykyisin eu-alueella rajoja valvotaan tarkemmin. Hyvä että sinäkin olet herännyt todellisuuteen maahamme tulleiden suhteen.
- Anonyymi
Nyt sekoitetaan terrorismi ja kotiäitinä toimineet naiset. Jotta voitaisiin perustella lasten uhraaminen.
- Anonyymi
Sanna! Hoida lapset kotiin!
- Anonyymi
Suomalaiset ei ole uhranneet kaapuakkojen lapsia, jos lapset ovat vaarassa, niin eikö vastuu ole vanhemmilla?
Kysymyksessä on muslimit niin tottakai heille kuuluu vain oikeudet, mutta kun tavis suomalainen on hengenvaarassa ulkomailla, häntä ei auteta. Thaimaahan jätettiin kuolemaan suomalainen mies, hänen ihmisarvosta ei tietenkään huolestuttu.- Anonyymi
Älä ryyppää niin raskaasti ulkomaan reissulla. Se voi taimaanpoika ryöstää sinut seuraavalla kerralla putipuhtaaksi. Juopoille mepeillekin voi käydä huonosti ulkomailla. Räsänen sanoo että kaikilla on ihmisarvo kunhan ei syntiä tee. Elä tee syntiä. Tee parannus.
- Anonyymi
Thaimaassa en ole koskaan käynyt, ja pilkka ryyppämisestä ei osunut koska olen täysin raitis. Terroristien tukijat suinvaantuvat kritiikistä, ihmisarvo ei kuulu muslimien uhreiksi joutuneille, uskonnon varjolla hyväksytään täysin syyttömien teurastus.
- Anonyymi
Sanna tuo lapset kotiin!
- Anonyymi
Hallitus päätti että isis-naiset tuodaan kotiin. Lapsen etu vaatii äidin mukaan eikä kurdit laske lapsia ilman äitejään. Tiedämme siis nyt että Sannan hallitus on terroristeja tukeva hallitus.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874048Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242901No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6864
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750