Käytätkö syntisiä sanoja?

Joidenkin sanojen käyttö on synti ja siksi niitä sanoja tulee kokonaan välttää ja katella jotta välttää Helvetin liekit. Ethän siis käytä syntisiä sanoja?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voi lukea ja ymmärtää, kunnes ymmärtää lukea lisää.

Äänestä

Koska minut poltetaan roviolla totuuden sanoista.

Äänestä

Hei, Yritän vastailla tässä pienessä pöhnässä. Niin, eli keskustelua käydään kirjosanoista jotka ovat syntiä silloin jos ne liittyvät jotenkin paholaiseen eli sanoina siis se Per.... ja Hel.. alkuiset sanat on syntiä. Ja myös Jumal...ta sana on syntiä koska siinä turhaan lausutaan Herran nimi yhdistettynä lautaan.

Tältä pohjalta keskustelu etenee

Äänestä
  • Ylilauta sanoisi, että voi jeesuksen vittu sentään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joidenkin sanojen käyttö on synti ja siksi niitä sanoja tulee kokonaan välttää ja katella jotta välttää Helvetin liekit. Ethän siis käytä syntisiä sanoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu