Luin mielenkiintoisen kirja-arvion (katso otsikko "Putinin trollit - Tositarinoita Venäjän infosodan rintamilta" 24.11.2019 sivulla http://www.jouko-piho.fi/427816955 ).
Eräät Karjalan palautuksen vastustajat, jotka usein myöskin syyttävät Suomea niin talvi- kuin jatkosodastakin ja jopa Mainilan laukaustenkin ampumisesta vaikka Venäjäkin on myöntänyt että Neuvostoliitto ampui nuo laukaukset (katso https://fi.wikipedia.org/wiki/Mainilan_laukaukset ), näyttävät usein olevan kaikkein aktiivisisimmat kirjoittajat tällä palstalla. Heidän kommenttisinsa tulevat usein sisään puolenyön aikoihin. Kun heidän syytöksensä Suomea kohtaan osoitetaan vääriksi yhdessä keskustelussa, toistetaan nuo samat syytökset vähän myöhemmin uudelleen toisessa keskustelussa. Herää epäilys että nuo kirjoittajat mahdollisesti ovat töissä Pietarin trollitehtaassa.
Putinin trollit
Anonyymi
2
165
Vastaukset
- Anonyymi
Muutaman kymmenen sivua jaksoi lukea tuosta opusta,kaikkea mielikuvitusta viitsitty edes kirjaksi kyhätä kerta kaikkiaan ihan jonnin joutava kirja.
- Anonyymi
En ole lukenut kyseistä kirjaa mutta eräiden tällä palstalla hyvin aktiivisten kirjoittajien toistuvat Suomeen ja Karjalan palauttajiin kohdistuvat perättömät syytökset muistuttavat aloittajan jakamassa lenkistä mainittua mätä silli - tekniikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun493311Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5432037Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171950Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si821917- 201578
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431508- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281287UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131195