Hallitus ei saa kuin kohuja aikaan, sekoilee keskenään ja säätkin ovat yhtä sadetta ja pimeyttä. Onko synnin mitta saavuttanut lakikorkeutensa?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006344612.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006344612.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oikeassa olet liian monta puoluetta otettu hallitukseen, siksi on sekahedelmäsoppa.
Pimeyden imuri, kuulostaa pahalta. Mistähän meteorologi tuon keksi?
Jep , kaikki pikkusen perseellään asioiden suhteen . Pari esim, Haavisto ulkoministerinä no kuinka voi käydä niissä maissa esimerkiksi missä heitetään katolta alas yms, sit nää nuoret pimut !! Valtiovierailu vaikka Saudeille ja sinnepäin yleensäkin voi kiesus nehän syö pimut aamupalaksi pelkillä silmillään ja illasta puhumattakaan ,on aikoihin eletty !! Ei ajatella kuin omaa napaansa koko porukka , niinhän Harkimo sanoi jo aikaa sitten !!
Jumala on kekseliäs. Nyt se rankaisee vääriä jumalia pitävää ja syntistä kansaa pissishallituksella. Tällaista kauheutta ei raamatunkaan vitsauksista löydy.