Yliopisto loppui.
Kaiken tietämisen jälkeen tajuasin, että ei ole ketään jonka kanssa olla samaa mieltä.
Ei ole ystäviä.
Ei ole.
Emme ole samaa mieltä.
Kyselin ahkerasti vuodesta toiseen.
Näin, että ketään mikään hetkauta.
En tajunut, mitä heitä vaivaa.
En tajunut ja tajuakseni tein rikoksen, sitten voitin kultaa kilpailussa sitten tein paljon muuta, mutta jokainen suhde oli kylmä ulkopuolinen.
Missä on ratkaisu?
Mihinkään kiinnittyy.
Kerran vain kymmenessä vuodessa yhtäkkiä tulivat vastaan AIVAN OIKEAT SANAT.
Lause.....
Ja vain se piti pinnalla.
Kymmenen vuotta hukkumista ja vain hetki lämpöä.
Miten näin elämästä on tullut aivan vääränlainen paskaa ilman tuntua?
Miten te sen kestätte?
10:ssä vuodessa vain kerran sai tunnustusta
1
126
Vastaukset
- Anonyymi
tjaa, oma elämäni on raiteila. Epäonnistumista ja kuolemaa on ollut matkassa toki. Lyhyen aikaa murehdin nurinmenoa ja sitten reipaasti pyrynä eteenpäin. Myös sitä itse tehtyä menestystä on tullut. Välillä pyytämättäni on eteeni putkahtanut kivaa.. Hyvin menee ilman niitä kultamitalejakin, En ajatettele että pitäisi jotenkin elämää kestää. En ole perso toisten kiitokselle. Elämä on kyllä aika hieno asia. Etenkin kun tietää elämänsä loppuvan joku päivä. Kylmänä arkussa. Aamulla kun patjaltansa herää ja huomaa että heps heijaati henki virtaa palkeisiin ja ulos eikä isommin ilmaputket krohise. Se on hieno jännä tunne. Uusi hieno pakasta vedetty arvokas päivä edessä. Miten muuten yliopistoon saa kulumaan opiskelijana 10 vuotta?? Vaiko onko kenties työskennelty opettajana tai tutkijana siellä. Silloin voi mennä 10 vuottakin jos on palkollisena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3604286Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1443739KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti882608Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92421Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei122236Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521910Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181818- 1191808
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551095