Suomi ainoana tuo Al-holi sakin kokonaisuudessaan

Anonyymi

Muissa euroopan maissa tätä ei edes harkita Isis naisten ja kakaroiden tuontia, vain pari orpoa pari maata tuonut. Suomelle naurataan ja pilkkaamiseen todellakin on syytä.

Isis porukka matkustaa nyt kilvan uuteen kalifaattiinsa Suomeen. Meno hurjempaa kuin 2015 jolloin tuli vain sotilaskarkureita. Muslimeita kuitenkin kaikki.

29

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yksikään muu euroopan maa ei alennus vastaavaan idiotismiin kuin suomen tunkkainen ja täysin epäonnistunut kaupan kassan vetämä punaviherhallitus.

      Olkaa varovaisia kun kaapuakkoja tulee vastaan.

      • Anonyymi

        Seurailkaa kaupan kassoilla uusia asiakkaita ja luottokortteja.
        Katsokaa suoraa silmiin ja pitkään, ikäänkuin tunnistaisitte.
        Vieras häkeltyy ja käy arvaamattomaksi!
        Tämä varma konsti!


    • Anonyymi

      Suomen mannermaan turvallisuuden takaamiseksi kaikki Al Holin leiriltyä tuotavat naiset ja lapset pitää eristää alkajaisiksi Ahvenanmaalle.
      Jos ne alkavat siellä terrorisoida ja heti rakentaa uusia jihadistisoluja, niin silloin ei koko Manner-Suomi kuitenkaan tuhoudu,

      Ajvananmaalla on ymmärtäväistä, monikulttuurisuutta kannattavaa väkeä. Ne osaavat otata asiat asioina, eikä ongelmia tule.

      • Anonyymi

        Ahvenanmaallahan on isot hyvät tilat, kenelle se myytiin?
        Siellä on sopivan syrjässä ja sinne Pekka pääsee purjehtien.
        On sopivan syrjässä!
        No nythän on ainakin kaksi varmaa paikkaa Blltsarin talo ja Ahvenanmaan lukaali.


    • Anonyymi

      Suomelle nauretaan koko maailmassa kun on tyhmä tyttökvartetti valittu johtoon joka ei todellakaan nauti kansan suosiota.

      • Anonyymi

        Jospa YLE:n suosio riittää!


    • Anonyymi

      Wellcome refucees. Nyt erikoistarjous, täysi ylläpito veronmaksajien selästä, mitä siitä jos vähän kuoli porukkaa.

    • Anonyymi

      Isiksen uusi kalifaatti Suomi, welcome killers

      Suomen poliittisen historian kammottavin päätös. Sotaveteraanit kääntyilee haudoissaan.

    • Anonyymi

      Nyt näyttää jo varmalta se että enemmistön kanta voittaa, ja persut kokee taas kerran karvaan tappion. Parasta politiikassa on se etteivät persut saa olla mukana päättämässä mistään tärkeistä asioista.

      • Anonyymi

        Ja kannatus vaan nousee


      • Anonyymi

        Enemmistön kanta on selkeä ei ISIS terroristeille.
        Lue lehtiä niin viisastut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enemmistön kanta on selkeä ei ISIS terroristeille.
        Lue lehtiä niin viisastut.

        Mutta eipä ole tieto vielä kantautunut hallitukseen saakka.


    • Anonyymi

      Venäjä toi jo aikaa sitten oman isis vahvuutensa (200 kpl) ko. leiriltä turvallisesti äitivenäjälle.

      • Anonyymi

        Sivistyneet eurooppalaiset läsimaat ei terroristeja tuo takaisin. Sehän olisi täyttä hulluutta.


      • Anonyymi

        Aika erikoinen sanavalinta toi ”turvallisesti”, koska eiköhän 100 % noista ole jossain Siperian Gulagilla, jonka kutsuminen ”turvalliseksi” on hieman kyseenalaista? :/ Ootko kuullu sananlaskun: Ojasta allikkoon? Kummalla olisit itse mieluummin: Al Holilla, vai Siperian gulagilla? :)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika erikoinen sanavalinta toi ”turvallisesti”, koska eiköhän 100 % noista ole jossain Siperian Gulagilla, jonka kutsuminen ”turvalliseksi” on hieman kyseenalaista? :/ Ootko kuullu sananlaskun: Ojasta allikkoon? Kummalla olisit itse mieluummin: Al Holilla, vai Siperian gulagilla? :)

        Äitivenäjällä Siperian gulagissa. Ruumiillisessa työnteossa ei ole mitään paheksuttavaa. Päinvastoin.


    • Anonyymi

      Joko saa alkaa painattamaan ”Terrorists Welcome” t-paitoja? Meniskö kun kuumille kiville? Vai kivitettäiskö kuin kuumilla kivillä?

    • Anonyymi

      Suomi haluaa olla jälleen ensimmäisenä maailmassa ja tuoda kaikki halukkaat Suomeen odottamaan kalifaatin uuden aikakauden alkua.

      Suomi ensimmäisenä ja parhaimmalla kalustolla.

      Koko maailma katsoo Suomeen, kunhan ensin löytävät Suomen karttapallolta kärpäsen kakan alta.

      • Anonyymi

        Eihän lapsi voi päättää millaiseen perheeseen syntyy.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän lapsi voi päättää millaiseen perheeseen syntyy.

        Ymmärsit väärin eihän tällä lapsista puhuta senki tollo.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ymmärsit väärin eihän tällä lapsista puhuta senki tollo.

        Lue itse otsikko senkin juntin puhelimen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ymmärsit väärin eihän tällä lapsista puhuta senki tollo.

        Aiheena on 10 suomalaista naista, joista osa luultavasti palaa Suomeen.
        Tosin myös lapsista.


    • Anonyymi

      ”Kyse ei ole etnisesti suomalaisista naisista ja lapsista. Lähes kaikki äidit ovat kaksoiskansalaisia, somaleita tai arabeja, jotka ovat saaneet Suomen kansalaisuuden. He kaikki ovat lähteneet terroristijärjestö ISIS:n leirille omasta halustaan. Heistä yksikään ei ole ilmoittanut halustaan luopua radikaalista islamista."

    • Anonyymi

      Suomessa on kohteliaasti vaiettu asia.
      Mutta virolainen ministeri osui oikeaan kertoessaan, millainen kuva suomen uusista kommunisti viher ministereistä on maailmalla !!
      ja paras määritelmä oli vihreiden katu-anarkisti, joka myös osui asian ytimeen !!

      Nyt nämä punaiset ja katuanarkistit näytti jo voimaa, ja päätti jo tuoda suomeen raakoja isis murhaajia ja terroristeja !! - täys ylläpito lomille verovaroilla !! siitä se väkivalta ja terrori vallankumous etenee.
      Lisäksi nämä anarkistit haluaa ja kannattaa huumeiden vapauttamista.
      ------- jotta se viron ministeri on aivan oikeassa,, puna viher, naivi-idealismi kassatyttö ja katu anarkisti ei sovi ministereiksi minnekään...
      ( ja kassa tyttö on aivan kunniallinen ammatti kyllä,, mutta katu-anarkisti ei ole... - mutta, mutta , se syvä ongelma on siinä viher vas. naivi-ideologiassa... kuten naivi ja ahne on myös markkina liberalismi uskonto, sekin on tosi naiivi uskonto...).

      • Anonyymi

        Niinhän se sanotaan raamatuskin, viimeisinä aikoina ihmiset käyvät ahneiksi jne.


      • Anonyymi

        Tämä käsitys on vain virolaisella äärioikeistolaisella poliitikolla.

        Muulla Suomen hallitus kerää ihastuneita kommentteja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä käsitys on vain virolaisella äärioikeistolaisella poliitikolla.

        Muulla Suomen hallitus kerää ihastuneita kommentteja.

        Kommentteja nuoruudesta, kauneudesta. Voi tulkita toisinkin, vähemmän ihastuneiksi kun ottaa huomioon, että valtion johdossa muut meriitit merkityksellisempiä.


    • Anonyymi

      Eikös Saksassa oikein tuomioistuin pakottanut tuomaan jotain ISIS-leiriltä?
      Perseennuolija Suomi innostuu tästä, ja matkii Saksaa.

    • Anonyymi

      Ruotsi ei ottanut ketään.

      Siellä taitaa olla jo tarpeeksi poksauttelijoita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4852
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3870
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1354
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1343
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1259
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe