Hallitus tukee terrorismia

Anonyymi

Ihmisoikeuksiin vedoten hallitus tukee terrorismia. Mutta terroristit eivät ihmisoikeuksista piittaa. Jokin tässä mättää.

Hallituksen tulisi huolehtia kansalaisten turvallisuudesta kaikissa olosuhteissa.

18

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tää ei oo sun hallitus. Vaan niitten hallitus, jos et sattunu sitä tietämään.

      • Anonyymi

        Jos hallitus ei edusta koko kansaa, vain vaan osaa siitä, niin eikös tollai hallitus tulis panna pois virasta? Oikeuskansleri? Ota koppi!


    • Anonyymi

      Terroristien ihmisoikeudet näyttää olevan erityisesti vasemmiston sydäntä lähellä.

      On hyvä muistaa, että raskaimmat rikokset ihmisyyttä vastaan on tehty kommunismin nimissä. Kymmeniä miljoonia ihmisiä on "vapautettu" maallisen vaelluksen vaivoista tuon ideologian nimissä.

    • Anonyymi

      Suomestakin on jo tullut terroristien tukikohta. Hallituksen toimet edesauttavat tätä kehitystä. Toimilla on erittäin vahva symbolinen merkitys.

    • Anonyymi

      Ei terroristeja Helsinkiin.

      • Anonyymi

        Juuri näin. Nollatoleranssi terrorismille.


    • Anonyymi

      Terroristit eivät jaa meidän käsitystä ihmisoikeuksista ja lasten oikeuksista.

      Tästä esimerkkinä on turvapaikanhakijoina esiintyvien suorittamat lapsiin kohdistuneet raiskaukset.

    • Anonyymi

      Jo kauan sitten eräs tunnettu poliitikko totesi, että olemme hyväuskoisia hölmöjä. Myös Kari piirsi aikoinaan tästä.

      Mitään ei olla opittu. Päin vastoin.

    • Anonyymi

      Persut ovat Suomen terroristeja ... jatkuvaa yhteiskuntavastaisuutta ja Suomen etujen polkemista ... Halla-aho pitää panna valtakunnan oikeuteen tekemään tiliä disinformaatiosta - maanpetturiksi tuollasta ukkoa voisi nimittää!

    • Anonyymi

      Hallitus voi tuoda Suomeen vaikka kuinka paljon terroristeja, vaikka koko al-Holin leirin, koska ne eivät muodosta turvallisuusuhkaa ollessaan jo valvonnassa.

      Suurempi ongelma hallituksella on, mistä saadaan riittävästi ja riittävän isoja lentokoneita vuokrattua miehistöineen nopealla aikataululla näitä charter-lentoja varten.

      On todellista rasismia poimia vain suomalaiset lapset kaikkien muiden kärsivien leirillä olevien lasten joukosta.
      Millä oikeudella tällainen rodullinen valinta tehtäisiin?
      Ihan tulee Wannseen kokous vuodelta 1942 mieleen, onko nyt Suomen hallitus väsäämässä Finnsee-rotukokousta?

      • Anonyymi

        Sellaista hallitusta me isänmaalliset kepulaiset emme halua. Sellainen halitus saa mennä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sellaista hallitusta me isänmaalliset kepulaiset emme halua. Sellainen halitus saa mennä.

        PS, kok, kepu, kd kannatus on yhteensä 60 % luokkaa. Demokratiassa enemmistön tahtoa ei voida sivuuttaa.


      • Anonyymi

        Toi johtuu siitä, et kaikki vihreät, vihervasemmistolaiset ja demarit on kaappi-etnonationalisteja!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sellaista hallitusta me isänmaalliset kepulaiset emme halua. Sellainen halitus saa mennä.

        Milloin persusta on kepulainen tullut? Piakkoin ehkä hyvin monesta.


    • Anonyymi

      Tämä terroristejä paapova hallitus voi mennä tuonne Al - holin leirin hallitukseksi.
      Suomi ja Suomaliset eivät tarvitse noita terroristejä Suomeen millään perusteella.
      PISTE.

      • Anonyymi

        Kyse ei ole mistään pikkuasiasta.

        Vanhimmat kalifaatissa syntyneet lapset ovat jo pian 6-vuotiaita. Hiedät on aivopesty perusteellisesti. Lisäksi on sinne aikanaan viedyt lapset. Ei näitä voi panna normaaleihin päiväkotiryhmiin tai koululuokkiin.

        Sitten nämä naiset. Moni on todennäköisesti syyllistynyt vakaviin rikoksiin. Ei heitä haluaisi nähdä markettien kassajonoissa kaapuun piiloutuneina maksusitoumuslappuineen.

        Sitten on lasten isät, sukulaiset, "enot" ja "espoolaismiehet". Perheidenyhdistämisrumba käyntiin. Verkostot laajenee. Pian lukumäärät voi kertoa sadalla, tuhanneella...


    • Anonyymi

      Milloin terroristeille on tullut ihmisoikeudet ?

    • Anonyymi

      Kepu pettää aina. Kokemusperäinen fakta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5020
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1590
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1169
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1089
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1083
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      997
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      959
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      2
      862
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      759
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      723
    Aihe