Huomenna ajattelin mennä ensimmäistä kertaa elämässäni ruokajakeluun. On pieni kynnys kyllä mennä. Katsotaan. Bussikortissa virtaa ja pitäs päästä liikkeelle muutenkin.
huominen ruokajakelu
6
121
Vastaukset
- Anonyymi
Sinne vaan ihan rohkeasti. Aikoinaan minuakin jännitti eka kerta sinne mennä, mutta sinnekun pääsin muiden joukkoon, ei yhtään jännittänyt :) Kannattaa ottaa mukaan tilava kassi/muovikasseja ruokia varten, en tiedä missä jakelussa käyt, mutta täällä meilläpäin joskus on saanut aika paljonkin elintarvikkeita jakeluista.
- Anonyymi
Joo herkkuja ruokapöytään nyt on fyrkka finis ja rotsi kanis.🍀
- Anonyymi
Sieltä EU-ruoka-avun jakelusta saa kyllä muovikassin mukaan, ei tarvitse olla edes omaa kassia. Muista en sitten tiedä, niihin voi olla hyvä ottaa oma keinonahkasalkku mukaan. Jos omalla autolla menee, saa varautua, että parkkipaikkaa on vaikea löytää läheltä.
Diakonit tosin tuo kotiinkin sitä EU-ruoka-apua, jos nolottaa mennä sinne paikan päälle ja ei viitsi alkaa etsimään parkkipaikkaa omalle autolle.
- Anonyymi
Jouluksi hain ruokia,eu ruokia on vielä paljon jemmassa. Lisäksi kirkolta lapselle lahja ja ostokortit,joilla saa muutakin kuin ruokaa ja lisäksi joulumieli keräyksestä ruokaostokortti. Eiköhän näillä jonkinlainen joulu tule. Sitä paitsi joulu on vaan se muutama päivä. Sen jälkeen saa alennushinnoin jouluruokia,kinkkuja ja tammiale alkaa. Tyhmät tuhlaa jouluna. Me muut tammikuussa. Sitä paitsi en nyt paljasta,mutta on näitä pikamuotiliikkeitä,joihin kannattaa hyökätä shoppaamaan tammikuussa. Kivat teille jokaiselle. Järki päähän.
- Anonyymi
Ai niin saa sieltä sossun puolelta lahjan myös lapselle. Ja lapslisä perjantaina tulee. Mikäs hätä tässä😀
- Anonyymi
Parempi ottaa joku apukassi mukaan.
Tai vetokärry.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.314767- 343376
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833164- 112247
- 271810
- 121778
- 1611773
- 1011267
- 1371107
- 141059